Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka kusi banki

(jp) Wstęgę przecina dyrektor Kredyt Banku w Ostrołęce Tomasz Dobrzyński Ostrołęcki oddział Kredyt Banku przeniósł się ze stareg
Wstęgę przecina dyrektor Kredyt Banku w Ostrołęce Tomasz Dobrzyński
Wstęgę przecina dyrektor Kredyt Banku w Ostrołęce Tomasz Dobrzyński A. Wołosz
Ostrołęcki oddział Kredyt Banku przeniósł się ze starego budynku przy ulicy Gomulickiego do nowoczesnej siedziby. Choć w nowych wnętrzach bank przyjmuje klientów od 28 lipca, uroczyste otwarcie odbyło się 5 września.

Oddział w Ostrołęce jest jedną z ośmiu placówek w regionie białostockim Kredyt Banku i jedną z czterystu w kraju. Nowy budynek jest mocno przeszklony. Na parterze znajdują się kasy, stanowiska do obsługi klientów, bankomat i stanowisko do obsługi kont przez Internet. Na piętrze mieszczą się biura banku, ich drzwi prowadzą na galerię nad salą operacyjną. Budynek Kredyt Banku kryje w sobie rozwiązanie rzadko stosowane jeszcze w polskich bankach. Mianowicie, gdy ktoś chce podjąć większą gotówkę w kasie, nie musi tego robić na oczach wszystkich. Jedno z okienek kasowych ukryte jest bowiem za drzwiami i może z niego skorzystać klient, który chce wyjąć ze swego konta kilka plików banknotów.
Obecny na uroczystości otwarcia dyrektor oddziału regionalnego Kredyt Banku w Białymstoku Mieczysław Pugawko powiedział nam, że wbrew powszechnemu przekonaniu ostrołęcki rynek jest atrakcyjny dla banków.
- Wybudowaliśmy sobie siedzibę w Ostrołęce. Nie dzierżawimy, nie wynajmujemy pomieszczeń, tylko podjęliśmy się takiej inwestycji - mówi Pugawko. - Świadczy to o tym, iż chcemy pozostać w Ostrołęce na stałe. To nie są pochopne decyzje. Stale badamy atrakcyjność wszystkich rynków, na których działamy, posługując się analizami czasopism ekonomicznych, Głównego Urzędu Statystycznego oraz Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową. W całym białostockim regionie Ostrołęka uchodzi za jeden z atrakcyjniejszych rynków przede wszystkim ze względu na bliskość Warszawy. Jest to więc znacznie ciekawszy dla nas teren niż na przykład Suwałki. Teoretycznie przygraniczne tereny powinny być aktywne gospodarczo i są, ale wiadomo przecież, że przy granicy wschodniej chętniej się płaci gotówką niż za pośrednictwem banku, a szara strefa jest bardzo rozległa. Ostrołęka i Suwałki są więc bardzo podobnymi miastami, ale z punktu widzenia banku mocno się różnią na korzyść Ostrołęki.
Według zapowiedzi kierownictwa Kredyt Banku, ostrołęcki oddział liczy przede wszystkim na obsługę bankową małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych.
Po opuszczeniu przez banki budynku przy ulicy Gomulickiego, zajmie go Prokuratura Okręgowa. Na mocy porozumienia między NBP a ministrem sprawiedliwości dawny budynek bankowy został przekazany na potrzeby sądu lub prokuratury. Na razie dysponuje nim prokurator okręgowy i była rozważana możliwość przeprowadzki Prokuratury Okręgowej z Rejtana na Gomulickiego. Jak jednak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, rozważana jest również możliwość, że do budynku po bankach przeniesie się Sąd Okręgowy a do budynku sądu wprowadzi się Prokuratura Okręgowa. Dawna siedziba NBP i Kredyt Banku architektonicznie lepiej nadaje się na sąd.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki