Ostrołęka. Korczakówka 2 już przekazana dzieciom. Zobaczcie, jak wygląda wewnątrz (zdjęcia), 22.01.2021

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Fot. Miasto Ostrołęka
Udostępnij:
Placówka Pieczy Zastępczej "Korczakówka 2" pozwoli na dalszy pobyt w Ostrołęce wszystkim dzieciom, które potrzebują opieki instytucjonalnej. Ponadto, dzięki większej liczbie miejsc nie ma zagrożenia, że trzeba będzie np. rozdzielić rodzeństwo i umieścić dzieci w różnych placówkach.

Placówka Pieczy Zastępczej "Korczakówka 2" powstała w budynku po dawnej świetlicy środowiskowej przy ul. Bogusławskiego 17 w Ostrołęce. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odwiedził dzieci, opiekunów oraz dyrekcję i oficjalnie przekazał klucze do nowej placówki.

Remont obejmował m.in. wymianę okien, drzwi wewnętrznych, grzejników, oświetlenia, podłóg, burzenie ścianek działowych i stawianie nowych, wykonanie wentylacji, wyjścia ewakuacyjnego z pierwszego piętra, remont kotłowni i piwnicy (jest tu obecnie pralnia), malowanie pomieszczeń oraz montaż kabin prysznicowych i naprawę łazienek. Wykonano także metalowe schody, które pełnią funkcję drogi ewakuacyjnej z pierwszego piętra. Koszt remontu i wyposażenia to ok. 100 tys. zł.

W nowym domu będzie mogło przebywać ośmioro dzieci. W planach są kolejne prace.

Zamierzamy podnieść poddasze budynku, aby utworzyć dodatkowe pomieszczenia. Chcemy również przeprowadzić termomodernizację, a także zagospodarować podwórko, aby dzieci mogły aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie, w tak krótkim czasie, nowego domu dla dzieci, które w swoim życiu przeszły tak wiele

- podkreśla prezydent Łukasz Kulik.

Podczas rozmowy prezydent zaproponował też dzieciom napisanie listu z tym, czego w tej chwili najbardziej potrzebują.

Łukasz Kulik rozpoczął już rozmowy dotyczące poprawy warunków lokalowych dzieciom z placówki mieszczącej się przy ul. Korczaka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie