Ostrołęka. Hanna Gawrońska Mazowieckim Bibliotekarzem Roku 2020

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Hanna Gawrońska
Hanna Gawrońska Fot. Archiwum Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce
Udostępnij:
Okręgowa Kapituła Konkursu Bibliotekarz Roku 2020 wybrała Mazowieckim Bibliotekarzem Roku 2020 – Hannę Gawrońską, kierownika Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce, przewodniczącą Zarządu Oddziału SBP w Ostrołęce. Laureatka promuje wizerunek nowoczesnego bibliotekarza, dba o wdrażanie nowych technologii, które szczególnie w okresie pandemii, umożliwiły podtrzymanie kontaktu z czytelnikami i zapewniły dostęp do zasobów cyfrowych.

Jak czytamy na FB Starostwa Powiatowego w Ostrołece, Hanna Gawrońska...

Jest osobą kreatywną, w okresie lockdownu opracowała i upowszechniła internetowe formy działalności biblioteki (m. in. bajki czytane przez bibliotekarzy, „szuflady z pomysłami” zachęcające do twórczej pracy w domu, bazę miejsc z literaturą dostępną zdalnie).
Od kilku lat Hanna Gawrońska inicjuje działania promujące kulturę i czytelnictwo. Jest autorką i współautorką szeregu projektów realizowanych przez Oddział SBP w Ostrołęce wspólnie z MBP w Ostrołęce, na które z sukcesem pozyskuje środki finansowe. W 2020 r. opracowała i zrealizowała z zespołem projekt, współfinansowany przez samorząd miasta Ostrołęki, którego zadaniem było przybliżenie dorobku literackiego patronów Roku: Jana Pawła II i Romana Ingardena. Ze względu na pandemię spotkanie i debata, dzięki Jej staraniom, odbyły się online z wykorzystaniem platformy LiveWebinar.
Bardzo ważnym obszarem działania kierowanego przez Hannę Gawrońską Oddziału SBP są działania zwiększające dostęp bibliotekarzy do różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego. W okresie pandemii dostrzegła ona potrzebę organizacji szkoleń na temat wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy bibliotekarza i uzyskała na ten cel środki finansowe w ramach programu MKiDN „Kultura w sieci”. Pozwoliło to na zorganizowanie dla 80 uczestników 4 szkoleń online.
Hanna Gawrońska jest ceniona za wiedzę i doświadczenie. Otwarta na wszelkie innowacje, nie boi się nowych wyzwań. Z pasją i dużym zaangażowaniem wykonuje swój zawód. Doskonale przygotowana merytorycznie, dzięki czemu konsekwentnie i profesjonalnie realizuje postawione sobie cele.

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie