sportowy
  Ostrołęka. Gala Sportowiec Roku 2017 [ZDJĘCIA +WIDEO]

  Ostrołęka. Gala Sportowiec Roku 2017 [ZDJĘCIA +WIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Kowalczyk

  , Robert Majkowski

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Nagrodziliśmy najlepszych sportowców z naszego regionu. Za nami jubileuszowa gala Sportowca Roku 2017 "Tygodnika Ostrołęckiego".
  Ostrołęka. Gala Sportowiec Roku 2017 [ZDJĘCIA +WIDEO]
  1/151
  przejdź do galerii

  ©Michał Kowalczyk

  2017 rok obfitował w większe i mniejsze sukcesy naszych sportowców. Jak co roku postanowiliśmy ich docenić. O wynikach naszego plebiscytu Sportowiec Roku 2017 - choć nie wszystkich - decydowali nasi Czytelnicy, którzy głosowali na tych, którzy zasługiwali ich zdaniem na wyróżnienie.

  To był dla nas wyjątkowy plebiscyt. Zorganizowaliśmy go już 25 raz! Gala podsumowująca go odbyła się we wtorek 9 stycznia w Karczmie Kurpiowskiej Ostoja.
  Jej gościem specjalnym był były piłkarz, reprezentant Polski, a obecnie dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych - Tomasz Iwan (zobacz: TOMASZ IWAN NA GALI SPORTOWCA ROKU 2017).

  Sportowcem Roku 2017 w kategorii senior został Rafał Gnatkowski z Fight Academy Ostrołęka, wyprzedzając Monikę Gromadzką z Nike Ostrołęka oraz Pawła Zdrojewskiego z Net Ostrołęka.

  Sportową Nadzieją Roku 2017 jest Szymon Niziński z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Drugie miejsce zajął Mateusz Lendzioszek z Klubu Kolarskiego 24h, a trzecie - Julia Hyjek z Unii Basket Ostrołęka.

  Tytuł Piłkarz Roku Senior powędrował do Dominiki Ostrowskiej z Jantaru Ostrołęka. Druga lokata należała do Radosława Szurnickiego z Kurpika Kadzidło, a trzecia do Adama Niemiry z Iskry Zaręby Kościelne.

  Piłkarzem Roku Juniorem został Filip Olbryś z APN Ostrołęka. Na podium znaleźli się również Jakub Grala z Korony Ostrołęka (drugie miejsce) i Igor Olszewski z APN Ostrołęka (trzecie).

  Trenerką Roku została Żaneta Cwalina-Śliwowska z Pasji Ostrołęka. Drugie miejsce zajął Rafał Kosek z Narwi Ostrołęka, a trzecie Łukasz Malanowski z Narwi Ostrołęka.

  Klub 2017 Roku to Cheerleaderki Pasja Ostrołęka. Na drugim miejscu uplasowała się Korona Ostrołęka, a na trzecim - Biegam Bo Lubię Ostrołęka.

  Najlepsi dostali bardzo atrakcyjne nagrody od naszych sponsorów.

  Przypomnijmy, że zdobywca największej liczby głosów w kategorii Sportowiec roku senior otrzymał pobyt w wybranym hotelu Ibis (wartość 1000 zł) i wejściówkę dla dwóch osób na mecz reprezentacji Polski w siatkówce podczas Ligi Światowej (w 2018 roku). Wicelider - wejściówkę dla dwóch osób na mecz reprezentacji Polski w siatkówce podczas Ligi Światowej.

  Zdobywca największej liczby głosów w kategorii Sportowa Nadzieja Roku (junior) dostał wejściówkę dla dwóch osób na mecz reprezentacji Polski w siatkówce podczas Ligi Światowej (w 2018 roku), zegarek sportowy Casio. Wicelider tej kategorii – podwójne zaproszenie na marcowy mecz rugby Polska - Portugalia (będzie w jednym z trzech miast - Warszawa, Łodź, Gdańsk). Julia Hyjek, które zajęła w tej kategorii trzecie miejsce, dostała z kolei od WORD rower.

  Zdobywca największej liczby głosów w kategorii Piłkarz Roku Senior otrzymał pobyt w wybranym hotelu Ibis (wartość 1000 zł) i wejściówkę dla dwóch osób na mecz reprezentacji Polski w siatkówce podczas Ligi Światowej (w 2018 roku). Wicelider – podwójne zaproszenie na marcowy mecz rugby Polska – Portugalia.

  Zdobywca największej liczby głosów w kategorii Piłkarz Roku Junior otrzymał podwójne zaproszenie na marcowy mecz rugby Polska - Portugalia (będzie w jednym z trzech miast - Warszawa, Łodź, Gdańsk), zegarek sportowy Casio. Wicelider - wejściówkę dla dwóch osób na mecz reprezentacji Polski w siatkówce podczas Ligi Światowej. Dla zdobywcy trzeciego miejsca mamy dwie wejściówki (półgodzinne) go Game Roomu w Ostrołęce i upominki.

  Zdobywca największej liczby głosów w kategorii Klub Roku dostał sprzęt sportowy, ufundowany przez Adama Struzika - marszałka województwa mazowieckiego oraz wejściówki (dla 45 dzieci i 5 opiekunów) na mecz ekstraklasy Legia Warszawa - Śląsk Wrocław w lutym (w Warszawie).

  Zdobywca największej liczby głosów w kategorii Trener Roku otrzymał otrzyma pobyt w wybranym hotelu Ibis (wartość 1000 zł) oraz wejściówkę dla dwóch osób na mecz reprezentacji Polski w siatkówce podczas Ligi Światowej (w 2018 roku). Wicelider – podwójne zaproszenie na marcowy mecz rugby Polska – Portugalia.

  Swoją nagrodę wręczyła też kapituła plebiscytu. Przewodził jej wieloletni dziennikarz "Tygodnika Ostrołęckiego", prowadzący kiedyś rubrykę sportową Antoni Kustusz, a nagrodę - voucher na weekendowy pobyt w Pałacu i Folwarku Łochów - otrzymał utytułowany biegacz Przemysław Dąbrowski.

  Kapituła postanowiła także nagrodzić jednego ze sportowców za postawę fair play. Wyróżnienie otrzymał Tomasz Długołęcki z Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Pan Tomasz podczas maratonu w Poznaniu przerwał swój bieg, aby pomóc innemu zawodnikowi, który zasłabł na trasie.

  To nie był jednak koniec niespodzianek. Sportowców ze swojego terenu nagradzali też patroni plebiscytu. Zrobiło to też Mazowieckie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

  Naszą imprezę uświetniły występy uzdolnionych sportowców i wykonawców. Mowa o chórze z rzekuńskiego Gimnazjum, Patrycji Rogalskiej, która śpiewała razem z Oliwią Iwanowską, tancerkach z Zespołu Tańca Współczesnego De-eM oraz cheerleaderce z ostrołęckiej Pasji.

  Wszystkim nominowanym, laureatom i naszym Czytelnikom dziękujemy za udział w plebiscycie!

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.to.com.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ