MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Festiwal "Giganci rocka w Naturze" z niespodzianką dla szefowej Multimedialnego Centrum Natura, 23.09.2023. Zdjęcia

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Wideo
od 16 lat
Na plenerowy koncert zaprosiło w sobotę 23 września 2023 Multimedialne Centrum Natura. Wystąpili Felicjan Andrzejczak, Kasia Kowalska i Adam Kalinowski. Zanim jednak rozbrzmiała muzyka, przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego zaprosili na scenę Dorotę Drozdowską-Szymborską - prezes fundacji Drabina Rozwoju, która prowadzi Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce.

- W Multimedialnym Centrum Natura odbyło się już ponad 300 rożnego typu wydarzeń - mówił Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. - A samorząd Mazowsza wspiera ich organizację, wsparł również tę inwestycję. To bardzo ważne miejsce na mapie kulturalnej Mazowsza - podkreślił. - Gratulujemy bardzo serdecznie tego co zrobiłaś, Dorota - zwrócił się do Doroty Drozdowskiej-Szymborskiej. I zaprosił na scenę Pawła Natkowskiego - dyrektora ostrołęckiego szpitala. Obaj panowie wręczyli Dorocie Drozdowskiej-Szymborskiej pamiątkowy medal Pro Masovia, nadawany przez marszałka Mazowsza osobom i instytucjom z zaangażowaniem działającym na rzecz rozwoju i promocji województwa.

- Życzymy ci, abyś przez wiele kolejnych lat nadal działała aktywnie na rzecz kultury województwa mazowieckiego - dodał Mariusz Popielarz.

- To, co robi pani Dorota, to są fantastyczne rzeczy. To jest osoba oddana Ostrołęce i całemu powiatowi - podkreślił dyrektor Natkowski. - Zdradzę, że będziemy podejmować wspólne działania.

Po czym wszyscy odśpiewali pani Dorocie "Sto lat".

- Naprawdę jestem zaskoczona - powiedziała Dorota Drozdowska-Szymborska. - I ogromnie wzruszona. Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. Multimedialne Centrum natura budowałam cztery lata, było trochę trudności, jak to w życiu, ale cieszę się, że udało się to wybudować. Cieszę się, że od dwóch lat mogę państwa zapraszać na różne wydarzenia - bo zaczęliśmy właściwie po pandemii. Bardzo dziękuję urzędowi marszałkowskiemu za dostrzeżenie moich działań i za wsparcie centrum Natura. Wybudowałam to centrum dla Mazowsza i dla jego mieszkańców. Staramy się oferować państwu różne aktywności i serdecznie zapraszamy. A dzisiaj mamy historyczny, pierwszy festiwal Giganci rocka w Naturze. Postanowiliśmy, że będziemy go organizować co roku - płynnie przeszła do wprowadzenia sobotniego koncertu. - A dzisiaj przyjęli nasze zaproszenie Felicjan Andrzejczak, Kasia Kowalska i Adam Kalinowski.

Felicjan Andrzejczak od ponad 40 lat zajmuje się muzyką. Szerokiej publiczności pokazał się w 1979 roku, gdy z utworem "Peron łez” (wykonał go także na koncercie w Ostrołęce), zdobył wyróżnienie na koncercie premier podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982—1983.

Kasia Kowalska - ma na koncie wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyk '94 w kategorii Debiut Roku. Reprezentantka Polski w 41. Konkursie Piosenki Eurowizji (1996). Laureatka Europejskiej Nagrody MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz Nagrody Muzycznej „Fryderyka” za fonograficzny debiut roku 1994 i wielu nominacji do nagrody w innych kategoriach.

Adam Kalinowski - wokalista i gitarzysta wykonujący muzykę w klimatach rock, hard rock, acoustic rock, pop rock, grunge, finalista 11. edycji "The Voice of Poland” i laureat piątego miejsca w "Idolu” 2017.

To w skrócie, gdyby ktoś nie znał artystów, którzy wystąpili 23 września 2023 w Ostrołęce. Koncert był przyjemny. Wokaliści prezentowali i mniej znane piosenki i hity, które zna niemal każdy, jak "Jolka, Jolka pamiętasz". Nam się festiwal podobał. A Wam?

W tym roku w Multimedialnym Centrum Natura będą jeszcze koncerty. Jak się dowiedzieliśmy, zagrać i zaśpiewać dla ostrołęckiej publiczności ma m.in. zespół De Mono.

A już w niedzielę 24 września 2023 w Naturze spektakl "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki