Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Druga edycja ligi "Ręka w Rękę". Turniej finałowy. Kto wygrał? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Michał Kowalczyk
Michał Kowalczyk
Powiatowa Liga Piłki Ręcznej kolejny raz zgromadziła mnóstwo miłośników szczypiorniaka. Okazało się, że dzieciaki z powiatu ostrołęckiego nie tylko uganiają się za piłką po trawie, ale również lubią ruch w hali, grając w piłkę ręczną.

W turnieju, który odbył się w hali Zespołu Szkół nr 5 w Ostrołęce, nie zabrakło wielkich emocji. W całej powiatowej lidze wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych - nr 10 w Ostrołęce, w Olszewie Borkach, Baranowie i Łęgu Przedmiejskiego. Łącznie w lidze zagrało ponad 110 młodych piłkarzy i piłkarek.

- Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim "zaszczepienie genu aktywności sportowej" dzieciom. Zaproponowanie alternatywy dla spędzania czasu przed komputerem czy też smartfonem, co staje się pomału zmorą naszych czasów. Promujemy piłkę ręczną, gdyż jest to nasza ukochana dyscyplina sportu ale także dlatego że jest to gra zespołowa, która promuje wszechstronny rozwój fizycznej aktywności - zwrotność, skoczność, szybkość, wytrzymałość. Jest to także próba wypełnienia luki "w systemie" - rozgrywki międzyszkolne prowadzone przez Szkolny Związek Sportowy dotyczą ostatnich klas szkół podstawowych, na poziomie klas IV-VI poza okazjonalnymi turniejami szkoły nie rywalizują między sobą. Stąd nasza inicjatywa - mówi Norbert Kolanowski z UMKS Trójka Ostrołęka, odpowiedzialny za organizację turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju "Ręka w rękę":

Chłopcy -

1. SP 10 Ostrołęka I;
2. SP 10 Ostrołęka II;
3. SP Olszewo-Borki;

Dziewczęta -

1. SP 10 Ostrołęka;
2. SP Baranowo;
3. SP Olszewo-Borki;

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki