Ostrołęka. Budżet obywatelski 2021. Projekty, które nie przeszły oceny formalnej. Lista. 10.10.2020

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Zakończyło się przyjmowanie wniosków do budżetu obywatelskiego w Ostrołęce. Nie wszystkie projekty zgłoszone przez mieszkańców przeszły ocenę formalną.

W pierwszym naborze do ratusza wpłynęły 42 projekty, w drugim - 13. 29 projektów zostało zgłoszonych elektronicznie, a 26 w wersji papierowej. Po weryfikacji wniosków przez komisję ds. budżetu obywatelskiego, pozytywnie zweryfikowanych pod względem formalnym i merytorycznym zostało 35 wniosków. 18 nie spełniło kryteriów określonych w "wymaganiach, jakie powinien spełniać projekt budżetu obywatelskiego Miasta Ostrołęki" – poinformował ratusz.

O projektach zakwalifikowanych do głosowania już pisaliśmy:

Ostrołęka. Budżet obywatelski 2021. Lista projektów

Głosowanie nad projektami dopuszczonymi do głosowania rozpocznie się 19 października i potrwa do 31 października 2020.

Lista projektów niedopuszczonych do głosowania wraz z uzasadnieniem odrzucenia projektu

Kategoria osiedlowa:

Wymiana chodnika z budową miejsc postojowych oraz wykonanie ścieżki rowerowej przy ulicy H. Modrzejewskiej
Uzasadnienie: Osiedle Sienkiewicza miało do dyspozycji kwotę 104 856,78 zł. Koszt realizacji wskazanego zakresu prac przekracza tę kwotę.

Instalacja paczkomatu na osiedlu Łazek
Uzasadnienie: W kategorii osiedlowej propozycja musi zostać poparta przez minimum 20 mieszkańców osiedla, na którym ma być realizowany projekt. Do złożonego wniosku nie została złożona lista poparcia.

Badanie dla mieszkańców osiedla Łazek
Uzasadnienie: Wniosek nie spełnia kryterium ogólnodostępności. Z badań mogłaby skorzystać bardzo wąska grupa mieszkańców osiedla.

Nowe horyzonty z kulturą
Uzasadnienie: Wniosek nie spełnia kryterium ogólnodostępności. Z wyjazdów mogłaby skorzystać bardzo wąska grupa mieszkańców osiedla.

Ekoławki solarne z wi-fi i ładowarką
Uzasadnienie: Wskazanie bezpośrednio firmy, która miałaby wykonać ławki, stanowi podstawę do odrzucenia projektu.

„Centrum Experyment” - #mobilnie#fajnie#zdalnie
Uzasadnienie: Wniosek nie spełnia kryterium ogólnodostępności. Centrum zlokalizowane wewnątrz placówki oświatowej, która pracuje w określonych godzinach nie spełnia tego kryterium.

Budowa chodnika, ścieżki rowerowej i oświetlenia wzdłuż ulicy Żołnierzy Armii Krajowej
Uzasadnienie: We wskazanej lokalizacji brak jest Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla ulicy Wypychy.

Utwardzenie nawierzchni oraz wykonanie chodników na ulicy Jaworowej
Uzasadnienie: Działka, na której znajduje się ulica Jaworowa nie stanowi własności Miasta Ostrołęki.

Budowa Miasteczka Ruchu Drogowego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrołęce
Uzasadnienie: Projekt nie może zostać zrealizowany we wskazanej lokalizacji ze względu na planowaną rozbudowę infrastruktury sportowej sąsiadującą ze wskazaną działką, zatem jego realizacja byłaby niecelowa.

Ścianka treningowa do tenisa z piłkochwytem
Uzasadnienie: Obszar wskazany jako lokalizacja projektu nie może zostać przeznaczony pod realizację wniosku.

Zapewnienie bezpiecznego, estetycznego oraz atrakcyjnego miejsca zabaw dla dzieci i młodzieży poprzez budowę "mini boiska"
Uzasadnienie: Przedstawiony koszt inwestycji to 400.000,00 złotych. Wniosek został złożony w kategorii osiedlowej z osiedla Dzieci Polskich. Środki przewidziane dla tego obszaru to 94.287,68 zł. Teren wskazany we wniosku do realizacji inwestycji nie stanowi własności Miasta Ostrołęki.

Zapewnienie dogodnej komunikacji mieszkańcom poprzez wykonanie chodnika łączącego os. Dzieci Polskich z kompleksem obiektów handlowych zlokalizowanych przy ul. gen. Józefa Hallera
Uzasadnienie: Działka wskazana jako miejsce realizacji zadania, a przede wszystkim jej kształt uniemożliwiają realizację zadania. Nie spełniałoby ono bowiem minimalnych warunków technicznych.

Ostrołęka. Inwestycje: skwer w Wojciechowicach, chodniki na ...

Kategoria ogólnomiejska:

Tężnia solankowa - zdrowie dla każdego
Uzasadnienie: Koszt realizacji zadania znacznie przekracza środki przewidziane na budżet obywatelski w kategorii ogólnomiejskiej.

System nawadniania i monitoringu na Skwerze Kardynała Stefana Wyszyńskiego
Uzasadnienie: Skwer im. kard. Stefana Wyszyńskiego wymaga kompleksowej rewitalizacji, uzupełnienia lub zmiany nasadzeń, zatem montaż instalacji nawadniającej byłby niecelowy.

Przygotowanie dokumentacji na przebudowę i rozbudowę odcinka al. Jana Pawła II, ul. Arkadiusza Gołasia, ul. księdza Władysława Skierkowskiego (utworzenie koncepcji komunikacyjnej)
Uzasadnienie: Projekt nie może dotyczyć wyłącznie opracowania dokumentacji projektowej.

Nowe Stacje Ostro-bike w Ostrołęce
Uzasadnienie: W kategorii osiedlowej propozycja musi zostać poparta przez minimum 20 mieszkańców osiedla, na którym ma być realizowany projekt. Do złożonego wniosku nie została złożona lista poparcia.

Street Workout na plaży
Uzasadnienie: Samorząd Miasta Ostrołęki zamierza ogłosić konkurs na projekt zagospodarowania plaży miejskiej w Ostrołęce. Strefa Street Workout’u zostanie uwzględniona w wytycznych do projektu, zatem montaż urządzeń bez kompleksowego projektu byłby niecelowy.

Strefa wypoczynku i relaksu dla dorosłych w rejonie ulic: gen. Fieldorfa "Nila" i Henryka Dobrzańskiego (propozycja na tyłach tzw. "pałacyku")
Uzasadnienie: Wskazany teren, tj. plac za budynkiem przy ul. Fieldorfa „Nila” 15 nie stanowi wyłącznej własności Miasta Ostrołęki, zatem jego zagospodarowanie nie leży w obszarze zadań i kompetencji samorządu miasta.

Ostrołęka. Budżet obywatelski. Ruszyła budowa fragmentu chod...

Zobacz inne materiały

Ostrołęka. Chodnik przy ul. Kleeberga na osiedlu Centrum w O...

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie