Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Budowa ronda na ul. Goworowskiej wstrzymana. Obecny termin zakończenia prac to koniec czerwca przyszłego 2022 r. 22.12.2021

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Miasto poinformowało, że aktualny termin zakończenia prac przy remoncie ul. Goworowskiej to koniec czerwca 2022 roku.

To obecnie największa inwestycja drogowa w Ostrołęce. Mowa o budowie ronda na skrzyżowaniu ulicy Goworowskiej z ulicami: Brata Żebrowskiego i Pomian. Sama inwestycja obejmuje dość duży obszar – z przebudową sporych fragmentów dochodzących do ronda ulic.

Inwestycja jest duża i bardzo uciążliwa dla mieszkańców, ponieważ ulica Goworowska została wyłączona z ruchu. Oznacza to spore kłopoty zwłaszcza dla mieszkańców osiedla Pomian i dojeżdżających do Ostrołęki od Dzbenina.

Pierwotny termin zakończenia inwestycji to koniec tego roku. Od dawna było wiadomo, że nie zostanie dotrzymany.

22 grudnia 2021 miasto poinformowało szerzej o tym, że prace zostały wstrzymane.

Drodzy Mieszkańcy. Często pytacie o remont ul. Goworowskiej. Marcin Rogalski, dyrektor Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Urzędu Miasta Ostrołęki informuje, że z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne (temperatura powietrza znacznie poniżej 0 stopni Celsjusza) w drugim tygodniu grudnia wykonawca wstrzymał realizację robót budowlanych

– czytamy na facebookowym profilu miaasta.

I dalej:

Wykonano odkrywki i badania kontrolne, które wykazały znaczną zmarzlinę w warstwach podbudowy z kruszywa w pasie jezdni i chodników, co uniemożliwia kontynuowanie robót zgodnie z warunkami technicznymi i technologią robót drogowych, w szczególności prac bitumicznych. Warunki techniczne uniemożliwiają wylewkę asfaltu w warunkach poniżej +5 stopni C. Roboty na zamarzniętej podbudowie stwarzałoby zbyt duże zagrożenie, że na wiosnę po roztopach nawierzchnia zacznie się zapadać. Ostatecznie, prace zostały wstrzymane wpisem do dziennika budowy i zostaną niezwłocznie rozpoczęte przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz zgodnie z zapisami szczegółowych specyfikacji technicznych.

Niemniej jednak, główną przyczyną braku możliwości realizacji robót budowlanych zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem rzeczowo - finansowym były liczne kolizje z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną. Kolizje były systematycznie usuwane, jednak z uwagi na ich ilość, prace bitumiczne oraz brukarskie przesunęły się na okres jesienno/zimowy.

Jak poinformował ratusz aneks terminowy do umowy przesunął termin zakończenia prac na 30 czerwca 2022 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki