MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Brutalny atak na dwie kobiety. 6.04.2022 Sąd Apelacyjny w Białymstoku wydał wyrok w sprawie jednego z oskarżonych

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
6 kwietnia 2022 r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpoznał apelacje i wydał wyrok w sprawie Norberta S.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce w kwietniu 2020 r. oskarżyła 21-letniego Norberta S. o popełnienie dwóch brutalnych przestępstw rozboju na kobietach, w wyniku których ofiary odniosły bardzo poważne obrażenia.

Jak ustalono w toku śledztwa, 6 i 10 lutego 2020 r. w Ostrołęce Norbert S. i ustalony nieletni dopuścili się brutalnej przemocy na Mariannie S. i Elżbiecie S. Sprawcy wcześniej ustalili, że napadną na starsze kobiety, by je okraść.

6 lutego 2020 r. ok. godz. 17.25 Marianna S. stała na jednym z przystanków autobusowych w Ostrołęce. Norbert S. i nieletni zaatakowali kobietę, przewrócili ją na betonowe podłoże. Kiedy kobieta leżała, jeden ze sprawców kopnął ją w brzuch. Następnie próbowali wyrwać jej z rąk torebkę. Pokrzywdzona broniła się, do przystanku zbliżała się inna osoba. Sprawcy zbiegli. Pomocy Mariannie S. udzieliła osoba postronna. W ataku sprawców doznała urazu głowy w postaci rany tłuczonej oraz przewlekłych krwiaków mózgu.

10 lutego 2020 r. sprawcy ponownie zaatakowali. Tym razem ich ofiarą była Elżbieta S. Około godz. 15.00 kobieta szła z urzędu pocztowego. Została zaatakowana kiedy opuszczała chodnik przy lasku w rejonie ul. Sucharskiego w Ostrołęce. Norbert S. gwałtownie szarpnął za torebkę, którą kobieta miała na ramieniu. W wyniku ataku kobieta upadła na betonowe podłoże, wtedy sprawcy zabrali jej torebkę. Elżbieta S. doznała złamania kości czaszki, kości łonowej i biodrowej oraz krwiaka i wstrząśnienia mózgu.

Sąd Okręgowy w Ostrołęce uznał oskarżonego za winnego usiłowania rozboju na Mariannie S. i spowodowania u niej choroby realnie zagrażającej życiu oraz rozboju na Elżbiecie S. i powstania długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu. Za przypisane przestępstwa rozboju wymierzył Norbertowi S. karę łączną 3 lat pozbawienia wolności oraz nawiązki na rzecz pokrzywdzonych po 10 000 zł.

Apelacje od wyroku złożył prokurator, obrońca oskarżonego oraz inne osoby uprawnione. Prokurator domagał się wymierzenia Norbertowi S. łącznej kary 6 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Obrońca domagał się złagodzenia orzeczonej wobec sprawcy kary na łagodniejszą - podała Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę łączną 6 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie podwyższył wysokość nawiązek orzeczonych na pokrzywdzonych do 50 000 zł na rzecz każdej z nich. Orzeczenie jest prawomocne.

Zobacz inne aktualności z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki