MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Błażej Rochaczewski, chory na białaczkę, potrzebuje naszej pomocy. Potrzebna krew dla 11-letniego chłopca

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Błażej Rochaczewski ma 11 lat. Obecnie przebywa na Oddziale Onkologicznym Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku z diagnozą: białaczka.

Błażej Rochaczewski ma 11 lat. Jest uśmiechniętym, utalentowanym sportowo (wychowanek UKS Złota Ostrołęka) i nie tylko chłopcem, uczniem klasy piątej w SP nr 5 w Ostrołęce. Obecnie przebywa na Oddziale Onkologicznym Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku z diagnozą: białaczka.

W tej chwili pilnie potrzebne są płytki krwi, wyseparowane z grupy O Rh-. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Zamenhofa w Białymstoku posiada specjalne separatory do płytek krwi. Ważne, żeby przy zgłoszeniu na pobór zaznaczyć cel – dla Błażeja Rochaczewskiego.

Trwa także zbiórka krwi, która będzie niezbędna na dalszym etapie leczenia. Tu każda grupa i każda ilość tego drogocennego leku się przyda. Krew można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa w Polsce, zaznaczając cel – dla Błażeja Rochaczewskiego.

Krew można oddać także w Ostrołęce

W Ostrołęce krew można oddać w szpitalu, w punkcie krwiodawstwa na 3. piętrze. Zanim tam się jednak dostaniemy, trzeba przejść wstępną kwalifikację. Przed schodami, którymi się wchodzi na Szpitalny Oddział Ratunkowy, znajduje się czerwony baner: tam wypełnia się ankietę, mierzona jest temperatura i tam należy zdezynfekować ręce. Następnie przez SOR wchodzimy dwa piętra wyżej schodami, lub wjeżdżamy windą.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki