Ostrołęka. Bartosz Pliszka wygrywa Bieg Rzeźnika 2019. Jeden z najtrudniejszych biegów terenowych w kraju

Piotr Ossowski
Ostrołęka. Bartosz Pliszka wygrał Bieg Rzeźnika 2019. Ostrołęczanin na pokonanie blisko 150-kilometrowej trasy w Bieszczadach potrzebował nieco ponad doby. Nie miał sobie równych!

Bartosz Pliszka – strażak z Ostrołęki – to twardziel nad twardziele. Bartosz z sukcesami uprawia biegi. Ale nie zwykłe biegi. Bartosz biega ekstremalnie długie dystanse, startuje w terenowych biegach górskich, zdarza mu się także rywalizować w… bieganiu po schodach.

Bartosz Pliszka wygrywa Bieg Rzeźnika

Bartosz Pliszka ma w swoim sportowym dorobku między innym przebiegnięcie legendarnego Spartathlonu – uznawanego za najtrudniejszy bieg ultradługi na świecie. I wiele innych wyczynów, które „zwykłym śmiertelnikom” nakazują zadawać sobie pytanie, czy istnieje gdzieś kres ludzkich możliwości.

W piątek 21 czerwca 2019 Bartosz Pliszka wygrał morderczy Bieg Rzeźnika. To ekstremalny bieg w Bieszczadach, gdzie do pokonania zawodnicy mają 148 kilometrów. Po górach!

Bartoszowi Pliszce pokonanie Biegu Rzeźnika zajęło niemal równo dobę – 24 godziny, 28 minut i 14 sekund. Następnego zawodnika na mecie wyprzedził o ponad 10 minut.

Jak morderczy był to bieg – i jak wielki tym samym jest wyczyn Bartosza Pliszki – niech świadczy, że tegoroczną edycję Biegu Rzeźnika ukończyło tylko pięciu zawodników! Wystartowało 19 osób, ale trudy biegu w po górach i w błocie okazały się dla większości nie do zniesienia!

Bieg Rzeźnika jest od kilku lat częścią kilkudniowego Festiwalu Biegu Rzeźnika. Organizatorzy przygotowali wiele dystansów. Najdłuższe to Bieg Rzeźnika Ultra – 105 km i – najbardziej morderczy – Bieg Rzeźnika Ultra przedłużony o odcinek HardCore – ok. 150 km!

I ten właśnie morderczy dystans najszybciej pokonał ostrołęczanin. Wielkie gratulacje!