MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Akcja charytatywna „Mikołajki na sportowo”. 6.12.2019 [ZDJĘCIA]

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Ostrołęka. Akcja charytatywna „Mikołajki na sportowo”. Imprezę zorganizował UKS Clan.

6 grudnia 2019 w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyła się dziewiąta edycja akcji charytatywnej „Mikołajki na sportowo” na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce i Polaków na Ukrainie.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego, starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła i przewodniczącego NSZZ „Solidarność” w Ostrołęce Aleksandra Zawalicha.

Zawody zgromadziły dzieci, młodzież i dorosłych z ostrołęckich szkół i przedszkoli oraz z terenu powiatu ostrołęckiego i nie tylko. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych: w biegu na 30 m, 30 m przez płotki, sztafecie 4 x 30 m, pięcioskoku, pchnięciu kulą, zwisie na drążku, w koszykówce indywidualnej i w biegu na 1000 m.

Podczas imprezy można było również zmierzyć ciśnienie oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ostrołęka. Akcja charytatywna „Mikołajki na sportowo”. 6.12....

Zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowo-rekreacyjnych wyróżniono dyplomami i skromnymi upominkami w czterech kategoriach wiekowych, a przy tej okazji zawodników UKS Clan za osiągnięcia sportowe w roku 2019 oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach i zawodach lekkoatletycznych.

Nadrzędnym jednak celem imprezy była zbiórka upominków dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz dla rodzin polskich mieszkających na Ukrainie. Dzięki wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy oraz hojności darczyńców udało się zebrać wiele świątecznych podarunków.

Wśród hojnych darczyńców znaleźli się po raz kolejny uczniowie i nauczyciele SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie wraz z koordynatorką Joanną Popławską.

Organizatorem akcji był UKS Clan wraz ze społecznością II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce we współpracy z miastem Ostrołęka, starostwem powiatowym w Ostrołęce, NSZZ „Solidarność” oddział w Ostrołęce, sklepem sportowym Decathlon w Ostrołęce, Miejskim Zarządem Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, radą osiedla Stare Miasto i Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Ostrołęce.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki