MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. 1,5 mln zł dofinansowania dla Ostrołęki na wymianę pieców

Aleksandra Zdanowicz
Ostrołęka z dofinansowaniem na wymianę pieców
Ostrołęka z dofinansowaniem na wymianę pieców Fot. Samorząd Województwa Mazowieckiego
Ostrołęka. W pięciu budynkach socjalnych zostaną wymienione piece. To dzięki wsparciu z UE przyznanemu przez samorząd województwa mazowieckiego. Dodatkowo w czterech z nich przeprowadzona zostanie termomodernizacja. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt ten otrzyma blisko 1,5 mln zł dofinansowania. Dziś (4.11.2019) umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Dzięki unijnemu wsparciu w pięciu wielorodzinnych budynkach socjalnych w Ostrołęce wykonana zostanie kompleksowa wymiana nieefektywnego ekologicznie systemu grzewczego m.in.: pieców kaflowych i westfalek na niskoemisyjne nowoczesne urządzenia. Modernizacja obejmie budynki znajdujące się przy ul. Sienkiewicza 46 i 48 oraz przy ul. Padlewskiego 51A, 51B i 51C. Budynki przy ul. Sienkiewicza podłączone zostaną do centralnego ogrzewania, natomiast budynki przy ul. Padlewskiego do istniejącej sieci gazowej. Poza wymianą pieców cztery z nich przejdą termomodernizację.

Realizacja projektu ma się przyczynić do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów powstałych w wyniku spalania paliw kopalnych, a także obniżenia kosztów energii cieplnej i elektrycznej.

- Oznacza to mniejszą emisję dwutlenku węgla do środowiska i to co najważniejsze - ekonomikę. Te obiekty będą tańsze w utrzymaniu - Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

To będzie duża zmiana jakości powietrza w rejonie tych dwóch osiedli, na których budynki te się znajdują

- mówił prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. - Miasto stara się zmieniać jakość powietrza nie tylko samymi nowymi nasadzeniami, ale też wymianą pieców. Staramy się robić wszystko na zasadzie tych programów, żeby jakość powietrza w naszym regionie się poprawiła.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki