Ostrołęczanie w triathlonowych zawodach w Suszu. Zobacz zdjęcia

Archiwum zawodników
Ostrołęccy triathloniści, od lewej: Wojciech Zarzycki, Andrzej Kowalczyk i Sławomir Saj. Archiwum zawodników
Czwórka reprezentantów naszego miasta wzięła udział w triathlonowych zawodach w Suszu, będących obok Mistrzostw Polski najważniejszą imprezą w kraju. O ludziach uprawiających ten sport mówi się, że są ze stali, nieprzypadkowo.

Susz Triathlon 2013

W formule open do rywalizacji przystąpiło 246 zawodników, z czego 230 zawodników dotarło na metę. Do pokonania uczestnicy zmagań mieli 1,9 km - płynąc na otwartym akwenie, 90 km - jadąc rowerem i 21,1 km - biegnąc. Rywalizację wygrał Jakub Czaja z Gdańska, który osiągnął łączny czas 4:10:38.

W zawodach wzięła udział czwórka reprezentantów naszego miasta, z których najlepiej spisał się Sławomir Saj. Na mecie został sklasyfikowany na 169 miejscu z czasem 5:58:30. Drugi z naszych zawodników Piotr Piasek ukończył rywalizację na 187 miejscu z czasem 6:12:45. Na metę jako 224 przybył Wojciech Zarzycki, który pokonał trasę z wynikiem 7:02:02.

- Start w imprezie był dla mnie wielkim wyzwaniem - mówi Wojciech Zarzycki. - Triathlon, obok maratonu stał się moją życiową pasją. Jestem pod wrażeniem organizacji zawodów w Suszu.

Czwarty z naszych zawodników Andrzej Kowalczyk zdecydował się na start w drugim dniu zawodów w sprincie (750 m pływanie, 20 km rower i 5,75 km bieg). Ostrołęczanin i prezes klubu OKLA Ostrołęka zajął szesnaste miejsce w swojej kategorii wiekowej (50-59) i był drugi w swoim roczniku.

- Moim celem było ukończenie zawodów i udało się z całkiem przyzwoitym wynikiem - ocenia swój występ Andrzej Kowalczyk. - W kolejnym starcie postaram się o jeszcze lepszy wynik.