Ostrołęczanie nie chorują na COVID-19. Dlaczego? Radny...

  Ostrołęczanie nie chorują na COVID-19. Dlaczego? Radny Ryszard Żukowski zna odpowiedź: Dzięki opiece Jana Pawła II. 28.04.2020

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Tygodnik Ostrołęcki

  Sesja rady miasta, 28.04.2020
  1/74
  przejdź do galerii

  Sesja rady miasta, 28.04.2020 ©Fot. UM w Ostrołęce

  Ostrołęcki radny Ryszard Żukowski (klub PiS): To dzięki opiece Jana Pawła II ostrołęczanie nie chorują na Covid-19. Czyli chorobę wywoływaną przez wirusa, który wymknął się z chińskiego laboratorium. To z kolei opinia radnego Henryka Guta (także klub PiS).
  Podczas sesji rady miasta, która obradowała w Ostrołęce we wtorek 28 kwietnia (nie w ratuszu, tylko w sali gimnastycznej SP nr 10), radni zajmowali się między innymi projektem uchwały o nadaniu wyremontowanej przeprawie przez Narew imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.

  Zobacz galerię

  Pod projektem uchwały podpisało się 17 radnych, sam pomysł jest autorstwa radnego Ryszarda Żukowskiego (klub PiS). Sam o tym wspomniał, rekomendując radnym projekt uchwały.


  Radny Ryszard Żukowski w swoim, dość długim wystąpieniu, wiele mówił o zasługach kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podkreślał także, że nazwanie mostu jego imieniem będzie korespondowało z faktem, że patronem Ostrołęki jest św. Jan Paweł II (uczynienie go patronem naszego miasta to też zresztą pomysł radnego Żukowskiego).

  Dlaczego ostrołęczanie nie chorują?


  A jak już radny Żukowski był przy świętym Janie Pawle II, to oczywiście nie mógł nie powiązać tego z panującą pandemią koronawirusa. Jakby ktoś nie wiedział, dlaczego w Ostrołęce nie stwierdzono jeszcze żadnego zakażenia, radny wyjaśnia:

  Ostrołęczanie nie chorują gremialnie tak jak w innych miastach czy krajach. Bo mamy swojego opiekuna – mówił radny Żukowski.

  Na tym nie koniec „ciekawych” teorii na temat koronawirusa wygłaszanych przez radnych na sesji. Radny Henryk Gut (także klub PiS) także nawiązał do panującej pandemii. Przy tym potrafił znaleźć związek z… kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Cytując pewną jego wypowiedź, o niebezpieczeństwach związanych z nowymi technologiami, powiedział:

  Już w Chinach, mówią o tym naukowcy i publicyści, próbowano wyprodukować coś, co się wymknęło i jesteśmy teraz w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy – mówił radny Henryk Gut.

  To wyraźne przywołanie teorii o tym, że koronawirus SARS-CoV-2, został sztucznie stworzony w laboratorium. Teorii popularnej w internecie, której jednak – wbrew temu co uważa radny Gut – nie potwierdzają naukowcy.

  Jak widać ostrołęccy radni mają bogatą wiedzę na temat etiologii koronawirusa i zapobiegania jego rozprzestrzeniania się. Tylko pogratulować…

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polub nas na Facebooku

  Specjalnie dla Was

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej TO za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej TO za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  #Zamawiaj do domu: jedzenie, towary, usługi

  #Zamawiaj do domu: jedzenie, towary, usługi