Ostrołęcka Korona nie sprostała KS Łomianki

Michał Kowalczyk
Piłkarzom Korony Ostrołęka w końcu dane było wybiec na boisko w meczu ligowym, ale spotkanie w Łomiankach nie potoczyło się po myśli żółto-niebieskich. Korona nie sprawiła niespodzianki i przegrała na trudnym terenie 0:2.

Wcale jednak nie musiało tak być, bo w pierwszej połowie to żółto-niebiescy byli stroną przeważającą, szanse na otwarcie wyniku meczu miał m.in. Paweł Kowalkowski. Z różnych przyczyn piłka nie trafiała jednak do siatki, do przerwy mieliśmy więc wynik 0:0. Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Korony, bo już 5 minut po wznowieniu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył kapitan KS Łomianki Daniel Ziąbski.

Nie oznaczało to jednak, że gospodarze zamierzają odpuszczać. Korona przekonała się o tym w 63. minucie, kiedy to jeden z defensorów ostrołęckiego zespołu popełnił błąd, piłka trafiła do Denisa Kotuli, a ten przelobował Andrzeja Łyzińskiego, dając gospodarzom prowadzenie. Osiem minut później było już 2:0, tym razem Karol Szeliga strzelił bramkę z rzutu karnego, ustalając tym samym wynik meczu.

Po dwóch kolejkach Korona ma na swoim koncie trzy punkty. Pierwszy mecz z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki zakończył się wygraną walkowerem, gdyż goście zrezygnowali z przyjazdu na mecz. Za tydzień Korona na własnym boisku podejmie Mławiankę Mława.

KS Łomianki - Korona Ostrołęka 2:0 (0:0)
Bramki: 63' Kotula, 71' Szeliga

Korona: Łyziński - Kowalczyk, D. Jastrzębski, Cychol, Skorupka, Staszczuk, Strzeżysz, K. Jastrzębski, Olesiński, Kowalkowski, Dzwonkowski. Zagrali również: Skarzyński, Gąska, Muchin, Nosek.