Ostrołęcka Cycling Team z sukcesami w Chorzelach (zdjęcia)

Maria Kamińska z kolejnym pucharem do swojej kolekcji.
Maria Kamińska z kolejnym pucharem do swojej kolekcji. Fot. J. Czaplicki
Blisko 1000 zawodników rywalizowało w niedzielę 17 kwietnia na II edycji zawodów cyklu Mazovia MTB Marathon w Chorzelach.

Zawody MTB w Chorzelach

Organizatorzy przygotowali 4 ciekawe trasy o rożnych długościach : Hobby - 5km, Fit - 27km; Mega - 60km i Mega - 90km. Wytyczone odcinki zaoferowały zawodnikom piękne widoki w pasmie gór dębowych oraz wymagające podjazdy sięgające niekiedy 236 m.n.p.m.

- Niektóre wzniesienia były tak strome ze pokonały nawet najlepszych zawodników, którzy musieli podchodzić na nie pieszo - mówił po ukończeniu wyścigu Piotr Nabiałek, zawodnik OCT.

Dwie ostrołęckie drużyny, które startowały w Chorzelach reprezentowali:
Ostrołęka Cycling Team: Maria Kamińska, Wiesław Kamiński, Wiesław Podeszwa, Piotr Nabiałek, Grzegorz Ziemak, Wojciech Bukowski.
AG bez limitu Ostrołęka i okolice: Jacek Dmochowski.

Maria Kamińska nie zawiodła własnej drużyny i kolejny raz zdobyła puchar. W swojej kategorii wywalczyła drugie miejsce.

III edycja zawodów cyklu Mazovia MTB Marathon odbędzie się 3 maja w Sierpcu.