Ostrołęccy siłacze: Dominik Kulesza został złotym medalistą kategorii wagowej do 85 kg

Beata Dzwonkowska
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka wywalczyli piąte miejsce drużynowo

10 grudnia 2017 roku na pomostach WLKS Nowe Iganie w Siedlcach trzech zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego ATLETA Ostrołęka wywalczyło piąte miejsce drużynowo wśród 18 klubów województwa mazowieckiego.

- Podczas zawodów lider naszego klubu Dominik Kulesza został złotym medalistą kategorii wagowej do 85 kg. Ponadto, ustanowił rekord życiowy w rwaniu 105 kg i w dwuboju (105+125) =230 kg. Dominik kolejny raz w tym roku potwierdził, iż jest nie z przypadku posiadaczem drugiej klasy sportowej- informuje trener Władysław Niedźwiecki.

Razem z Dominikiem równie bardzo udany start mieli:

Jacek Nakielski startujący w kategorii do 77 kg zaliczył 4 z 6-ciu prób, dźwigając (60+82) =142 kg w dwuboju, co jest wynikiem nieznacznie mniejszym od wyniku uzyskanego przed dwoma tygodniami.

Daniel Siemiński z trzema rekordami życiowymi, 71 rwanie i 83 podrzut oraz154 kg dwubój wykonując popranie wszystkie sześć podejść.

Jacek i Daniel są coraz bliżej uzyskania minimum do Mistrzostw Polski Juniorów w 2018 roku.