Ostrołęccy ratownicy nie zawiedli (zdjęcia)

AD
Poszczególne konkurencje były niezwykle emocjonujące.
Poszczególne konkurencje były niezwykle emocjonujące. Fot. Archiwum organizatora
Dwie reprezentacje z naszego miasta walczyły w kolejnych Mistrzostwach Mazowsza w ratownictwie wodnym w Żyrardowie.

Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy WOPR - OS Ostrołęka w składzie Magdalena Bobrowska, Olga Małkowska, Aleksandra Milewska, Bartosz Kowalczyk, Michał Ciskowski) oraz ostrołęckiego WOPR w składzie Adam Janczewski, Paweł Szulerecki, Bartosz Choromański. Wśród kobiet reprezentujących Ostrołękę na szczególne uznanie zasłużyła Magdalena Bobrowska z WOPR - OS Ostrołęka, która zdobyła dwa srebrne medale na 50 m ratowanie manekina i 100 m kombinacja oraz brązowy medal na 100 m ratownik. Bardzo dobrze zaprezentowała się również jej koleżanka Olga Małkowska, która uplasowała się tuż za podium w konkurencji 50 m ratowanie manekina i 100 m kombinacja. Bez medalu powróciła również Aleksandra Milewska , czwarta na 100 m ratownik i szósta na 100 m kombinacja. Wśród mężczyzn po dwa srebrne medale sięgnął z kolei Adam Janczewski, który był drugi na 50 m ratowanie manekina i na 100 m kombinacja. Po brązowe medale sięgnęli z kolei Paweł Szulerecki - 100 m ratowanie w płetwach, Paweł Szulerecki na 100 m ratownik oraz Bartosz Choromański na 100 metrów ratownik.

Dzięki dobrym wynikom osiągniętych w konkurencjach indywidualnych w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Mazowsza wśród Pań na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Bobrowska, natomiast jej koleżanki z zespołu Olga Małkowska zajęła piąte miejsce, a Aleksandra Milewska uplasowała się na ósmej lokacie. Natomiast wśród panów na trzecim miejscu uplasował się Paweł Szulerecki, a jego kolega z zespołu Bartosz Choromański, tuż za podium na czwartej pozycji.

- Mistrzostwa były ostatnią szansą, aby wywalczyć miejsce w kadrze Mazowsza na zbliżające się dużymi krokami Mistrzostwa Polski - mówi wiceprezes mazowieckiego WOPR, Dariusz Małkowski. - Czołowa trójka zawodników automatycznie została nominację, a pozostali zawodnicy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość przed ostatnimi decyzjami.