Ostra wymiana ciosów Korony HiD i MKS Przasnysz. Zobacz zdjęcia i wideo

Piłkarze ostrołęckiej Korony HiD nie potrafili zatrzymać dobrze grających w ofensywie zawodników z Przasnysza. A. Dobkowski
Korona HiD Ostrołęka zanotowała pierwszą porażkę w rozgrywkach IV ligi. Podopieczni trenerów Tomasza Słowika i Roberta Sokoła przegrali na własnym boisku z MKS Przasnysz 2:3.

Korona HiD Ostrołęka - MKS Przasnysz

Spotkanie na stadionie przy ulicy Witosa było niezwykle ciekawym i emocjonującym widowiskiem, z licznymi sytuacjami bramkowymi. Jako pierwsi groźne akcje stworzyli gospodarze za sprawą Michała Noska, Pawła Dzbeńskiego, czy Piotra Kamionowskiego. W 20. minucie mecze zespołową akcję Korony HiD wykończył Karol Kamionowski, który przytomnie zachował się w polu karnym i pokonał Błażeja Kokosińskiego.

W kolejnych minutach meczu to goście groźnie kontratakowali, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Butryn, który wykorzystał rzut karny. Podopieczni Wiktora Pełkowskiego stwarzali groźne sytuacje bramkowe, a kolejną wykorzystał Paweł Olszewski. Najlepszy strzelec IV ligi w minionym sezonie wykorzystał dokładne dogranie w pole karne i nie dał szans Sebastianowi Szczechowiakowi.

Kilka minut później czerwoną kartkę za faul na Kamilu Grochockim otrzymał kapitan przasnyskiej drużyny Krzysztof Butryn. Podopieczni trenera Tomasza Słowika ruszyli do ataków i jeszcze przed przerwą wyrównali stan meczu. W polu karnym faulowany był Paweł Kuzia, a jedenastkę na drugą bramkę dla Korony HiD zamienił Michał Nosek.

Najskuteczniejszy zawodnik żółto-niebieskich tuż po przerwie mógł dać kolejne trafienie swojej drużynie, ale w dogodnej sytuacji bramkowej, posłał futbolówkę tuż obok słupka. Gospodarze atakowali z dużym zaangażowaniem, ale to goście zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Paweł Olszewski popisał się indywidualną akcją zakończoną strzałem z szesnastu metrów.

W kolejnym minutach meczu ten sam zawodnik mógł jeszcze dwukrotnie pokonać Sebastiana Szczechowiaka, ale golkiper gospodarzy świetnie interweniował w sytuacji sam na sam, a także miał szczęście, gdy w jednej akcji piłka uderzyła w poprzeczkę, a następnie w słupek. Korona HiD przegrała sobotnie spotkanie głównie przez fatalną postawę w obronie.

Korona HiD Ostrołęka - MKS Przasnysz 2:3 (2:2)

Bramki: K. Kamionowski 20., Nosek 45. (k) - Butryn 24.(k), Olszewski 33. 68.

Czerwona kartka: Butryn 38.

Korona HiD: Szczechowiak - K. Kamionowski, Grochocki (72. Sokół), Karczewski, Borkowski - Dzbeński (62. Kuczewski), P. Kamionowski, Waś (88. Ogonowski), Kuzia - Majewski, Nosek

Przasnysz: Kokosiński - Grędziński, R. Wróblewski, Pełkowski, Kamiński (19. Łazarz) - Rutkowski (89. Michalak), Butryn, Ł. Wróblewski, Grabowski (39. Chełchowski), J. Wróblewski (74. Płocharz) - P. Olszewski