Ostatni taki półmaraton w naszym mieście

Jedyny radny z Ostrołęki w półmaratonie Wojciech Zarzycki.
Jedyny radny z Ostrołęki w półmaratonie Wojciech Zarzycki. Fot. A. Dobkowski

Niezwykle duże emocje towarzyszyły XVII Międzynarodowemu Półmaratonowi Kurpiowskiego, który jest od lat największą imprezą sportową w naszym mieście. Z roku na rok do rywalizacji w zawodach przystępuje coraz więcej zawodników z całego kraju, a także wschodnich państw Ukrainy i Białorusi. Nie inaczej było także i tym razem, a na starcie biegu stanęło 261 zawodników, co było absolutnym rekordem w historii naszego biegu.

Od kilku lat półmaraton wygrywa reprezentant Białorusi i nie inaczej było także tym razem, bowiem pierwszy linię mety przekroczył Igor Zawornok z Mińska, który w decydującej rozgrywce na ostatnich kilometrach wyprzedził Damiana Pieterczyka z Kętrzyna i Siergieja Fiskovicza z Ukrainy. Coraz większą rolę w biegu odgrywają zawodnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Po raz drugi z rzędu w dziesiątce najlepszych uczestników rywalizacji znalazł się Przemysław Dąbrowski z Borowego. W efekcie otrzymał nagrodę specjalną od "Tygodnika Ostrołęckiego" dla najlepszego zawodnika z terenu działania redakcji. Po raz kolejny na trasie półmaratonu oglądaliśmy mistrza i rekordzistę Polski w biegu 24-godzinnym Waldemara Pędzicha z Lelisa, który uplasował się na 42 pozycji. Kolejnym zawodnikiem z naszego powiatu, który finiszował na mecie był z kolei Karol Kwiatek z Nowej Wsi.

Dobre wyniki osiągnęli także zawodnicy z Ostrołęki, Mirosław Wilkowski był 22, Piotr Szymczak - 40, Tomasz Stolarczyk 58. W biegu nie zabrakło także pań, a najlepszą zawodniczką z miasta została Eliza Olbryś, która w klasyfikacji kobiet zajęła ósmą lokatę. Z powiatu ostrołęckiego najszybciej finiszowała Justyna Orzechowska z Lelisa, która uplasowała się z kolei na 22 pozycji.

Więcej przeczytasz w kolejnym papierowym wydaniu TO.