MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ośrodek zdrowia zostanie przebudowany i pomieści dodatkowe gabinety lekarskie

Jarosław Sender
Ośrodek idzie do remontu - postanowili radni gminy na lutowej sesji. Mimo że nie brakowało głosów, że może lepiej byłoby rozebrać budynek i postawić nowy. Dyskusje toczyły się od zeszłego roku.

- Sam nie jestem entuzjastą pomysłu remontu, bo budynek jest w złym stanie - powiedział Henryk Toryfter, wójt. - Są jednak argumenty "za". Po pierwsze, ludzie tego oczekują. Po drugie, projekt "Adaptacja i modernizacja budynku Ośrodka Zdrowia w Baranowie" ma duże szanse na dofinansowanie.

Roboty zaplanowane są na okres dwóch lat. W 2010 roku ma się zakończyć remont wnętrza budynku, wymiana dachu, okien i instalacji wewnętrznych. W następnym roku projekt zakłada wykonanie elewacji, montaż windy dla osób niepełnosprawnych i zagospodarowanie terenu wokół budynku. Ogólny, szacunkowy koszt robót, to 1,2 mln zł.

Najważniejsze, że po remoncie na piętrze budynku zostaną przygotowane trzy nowe pomieszczenia na gabinety. Rozkład pomieszczeń zmieni się też na parterze, powiększy się przez to poczekalnia.

- Liczymy, że remont zachęci lekarzy do pracy w naszym ośrodku - podsumował wójt. - Najpilniej potrzebujemy stomatologa, bo 7 tysięcy mieszkańców pozostaje bez stałej opieki dentystycznej na miejscu.

Gmina przygotowuje się do trzech innych inwestycji. Wkrótce zostaną ogłoszone przetargi na: budowę sieci szerokopasmowego internetu; modernizację oczyszczalni ścieków w Ba¬ranowie oraz budowę kanalizacji w ośmiu miejscowościach; budowę trybun, oświetlenia i monitoringu w kompleksie sportowym przy Zespole Szkół w Baranowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki