MKTG SR - pasek na kartach artykułów

OSP Czarnia - zebranie sprawozdawcze, 20.02.2022. Zdjęcia

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Archiwum Witolda Kuczyńskiego
W niedzielę 20 lutego 2022 w remizie OSP w Czarni odbyło się zebranie sprawozdawcze jednostki z tej miejscowości. Obecnie liczy ona 42 członków, w tym 5 kobiet. W zebraniu oprócz strażaków-ochotników uczestniczyli także zaproszeni goście, m.in. wójt Marek Piórkowski, przewodniczący Rady Gminy w Czarni Krzysztof Kurzyński, byli wójtowie Czesław Jurga i Stanisław Pyśk oraz radna Danuta Tyc.

Spotkanie było okazją do podsumowania działalności jednostki w 2021 r. Prezes OSP w Czarni, Krzysztof Szydlik, poinformował zebranych, że strażacy z tej jednostki w ubiegłym roku uczestniczyli w 45 akcjach ratowniczych. Do pożarów wyjeżdżali 6 razy. Pozostałe akcje to likwidacja innych zagrożeń. Strażacy z Czarni dwukrotnie uczestniczyli w akcjach ratowniczych poza terenem gminy. W trakcie zebrania uroczyste ślubowanie złożył nowy strażak jednostki, Bartosz Pyśk.

Po odczytaniu sprawozdań i ich przegłosowaniu głos zabrali zaproszeni goście. W swoich wystąpieniach podkreślali nie tylko zaangażowanie strażaków w niesienie pomocy potrzebującym, lecz także ich działalność kulturalną oświatową. Prowadzą oni pogadanki i pokazy ratownictwa dla uczniów w szkołach oraz w innych instytucjach. Przy jednostce działa także jedna z nielicznych w naszym regionie orkiestra dęta, która uświetnia swoimi występami uroczystości państwowe i kościelne. Liczy ona 27 muzyków w różnym wieku. W minionym roku wzięli oni udział aż w 45 próbach. Orkiestrę od lat prowadzi Jan Szydlik.

Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Czarni, Witold Kuczyński, mówił o zaangażowaniu strażaków w życie lokalnej społeczności. Przypomniał również zasady przyznawania dodatków do emerytury dla druhów z OSP.

Wszyscy goście życzyli strażakom z Czarni pozyskiwania lepszego wyposażenia oraz rozwoju współpracy z samorządem lokalnym i organizacjami pozarządowymi. Nie zabrakło tradycyjnego życzenia, by mieli oni tyle samo powrotów co wyjazdów.

Autor: Kazimierz Żyra

Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki