Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Osobowość Roku 2018. Gala plebiscytu Tygodnika Ostrołęckiego - rozmowy, nowe zdjęcia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Anna Wołosz
Anna Wołosz
Osobowość Roku 2018. Pasjonaci - to słowo najlepiej określa laureatów naszego plebiscytu Osobowość Roku Tygodnika Ostrołęckiego. O tym, jak działać na rzecz lokalnej społeczności i nie zniechęcać się, opowiadają Marzena Przeździecka i Andrzej Sadowski.

Gala odbyła się 19 marca 2019. To nasza forma podziękowania dla ludzi, którzy są zaangażowani w życie lokalnej społeczności.

Wręczenie nagród i wyróżnień

Marzena Przeździecka to działaczka społeczna z Seroczyna w gminie Czerwin. Radna Mazowieckiej Izby Rolniczej w Ostrołęce i radna Stowarzyszenia Zaścianek Mazowsza.

Czego nie wiedzieliśmy o naszej laureatce?
- Trenowałam łyżwiarstwo szybkie, kiedy jeszcze mieszkałam w Warszawie, byłam nawet w kadrze - mówi. - Poza tym tańczyłam, trafiłam do zespołu "Gawęda". Moją aktywność pod tym względem ograniczyła kontuzja kolana.

Co taka aktywna osoba zobaczyła, gdy trafiła do małej wsi w powiecie ostrołęckim?
- Możliwości - mówi zdecydowanie. - Moi rodzice przyzwyczaili mnie, że nie wolno siedzieć i nic nie robić. Szkoda życia. Miałam czas wypełniony. Natomiast tutaj było tak spokojnie... Lubię działać, gromadzić wokół siebie ludzi. Można to robić również w małej miejscowości.
Zapału jej nie brakuje. Ponieważ nie zapomniała radości, jaką dawała jej jazda na łyżwach, propaguje w Seroczynie wyprawy... na rolkach. Rolki to nie łyżwy, nie potrzebują lodowiska, ani toru. Wystarczy gładka droga. Marzena Przeździecka jeździ z dziećmi.
- Mam taki pomysł: zorganizować rajd na rolkach. Są już rowerowe, więc może być i na rolkach -oczywiście, o zasięgu powiatowym.

Andrzeja Sadowskiego, ustępującego dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Małkini Górnej poprosiliśmy o

kilka słów zachęty dla pasjonatów, jak on, którzy działają na rzecz innych, a nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem.

- Zawsze znajdzie się ktoś, komu się nie będzie podobało. To nie ma znaczenia, trzeba robić, co się uważa za słuszne. Jaka jest nagroda społecznika? Podczas ostatnich finałów WOŚP spotykałem dzieci tych ludzi, którzy przyszli kwestować jako wolontariusze, 25 lat wcześniej. Dzieci przychodzą z rodzicami, którzy mi mówią: panie dyrektorze, pamięta pan? Miałem 12 lat, jak pierwszy raz chodziłem z puszką, a to mój syn! Finał WOŚP u nas to jest fenomen. W warunkach zimowych trudno zrobić koncert plenerowy, bywa zimno, deszczowo, ciemno: mimo to chętnych do kwestowania jest tylu, że musieliśmy wprowadzić ograniczenie, do 60 osób.

Obejrzyj także zdjęcia z wręczenia nagród w plebiscycie Osobowość Roku 2018:

Osobowość Roku 2018. Na gali podsumowaliśmy plebiscyt i wręc...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki