Osłabiony Sokół znów zwycięża

Pod nieobecność Piotra Barszcza najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła był Paweł Mazurek. P. Nowak
Ciężką przeprawę zgotowali koszykarzom OKK Sokół w 14. kolejce rozgrywek III ligi zawodnicy MGUKS Kozienice. Po meczu pełnym emocji i kontrowersji ostrowski zespół wrócił z wyjazdu z kompletem punktów.

Mecz już od początku układał się nie po myśli gości. Po pierwszej kwarcie Sokół przegrywał 20:26 i ponadto musiał grać w osłabieniu. Za przepychanki zdyskwalifikowany został w pierwszej części meczu Piotr Barszcz,. Drużyna Grzegorza Helcbergiela nie zamierzała się poddawać i szybko odrabiała straty. Pomogła w tym dobra gra Pawła Mazurka, który w całym meczu zdobył aż 37 punktów. Drugą odsłonę OKK wygrał 13:28, ale okupił to stratą kolejnego zawodnika. Z otwartym złamaniem palca parkiet opuścić musiał Grzegorz Szydło. Emocji i zaciętej gry nie brakowało również w kolejnych kwartach, a na parkiecie działo się tyle, że w pomeczowym protokole niemal zabrakło miejsca na uwagi sędziów. Grający w osłabieniu Sokół ostatecznie utrzymał prowadzenie i zwyciężając 97:88 zgarnął kolejne 2 oczka do ligowej tabeli.

MGUKS Kozienice - OKK SOKÓŁ Ostrów Mazowiecka 88:97
(26:20) (13:28) (16:21) (33:28)

Sokół: Zadroga Artur (10 pkt.), Helcbergiel Grzegorz, Skarpetowski Paweł (9), Szymański Krzysztof (2), Barszcz Piotr (2), Mazurek Paweł (37), Zawłocki Jacek (2), Szydło Grzegorz (5), Pieńkowski Bartłomiej (9), Ryfa Łukasz (21)