Orz w derbach ograł Koronę. Zobacz zdjęcia i wideo

Rezerwy Korony nie znalazły sposobu na Orza
Rezerwy Korony nie znalazły sposobu na Orza Arkadiusz Dobkowski
Niespodzianką zakończyło się spotkanie 16 kolejki rozgrywek B klasy, w którym rezerwy ostrołęckiej Korony uległy Orzowi Goworowo 0:2.

Podopieczni trenera Michała Noska nie mogli sobie pozwolić na stratę punktów chcąc jeszcze włączyć się do walki o awans do A klasy. Żółto-niebiescy rozegrali jednak słabe spotkanie, a goście prowadzeni przez trenera Łukasza Załęskiego kluczowe dla losów meczu bramki zdobyli w drugiej połowie spotkania. Najpierw w 75. minucie meczu Kamila Rymka pokonał Rafał Załęski, a w doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Piotr Grabiński.

W efekcie piłkarze ostrołęckiej Korony po 16 spotkaniach mają na swoim koncie 32 punkty i zachowali czysto teoretyczne szanse na awans do A klasy. Piłkarze Orza Goworowo w 16 meczach wywalczyli do tej pory 17 punktów. Od rundy wiosennej drużynę prowadzi Łukasz Załęski, pod którego wodzą Orz wywalczył dziewięć oczek.

Piłkarzom z Goworowa do rozegrania pozostają jeszcze starcia z WKS Mystkówiec Stary na wyjeździe i Świtem Baranowo przed własną publicznością. Korona II zmierzy się na wyjeździe z FC 2013 Różan, a u siebie podejmie WKS Mystkówiec Stary.