MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ORWP niczym Starachowice

(jp)
Sprawa Ostrołęckiego Ruchu Wspierania Przedsiębiorczości znów została przywołana podczas sejmowej debaty na plenarnym posiedzeniu. Uczynił to znów poseł Prawa i Sprawiedliwości Marian Piłka, który usiłował powiązać aferę ORWP ze sprawą starachowicką (chodzi o powiązania tamtejszych samorządowców ze zorganizowaną grupą przestępczą).

W czasie debaty nad Starachowicami 23 października po południu poseł Marian Piłka pytał ministra sprawiedliwości Grzegorza Kurczuka o sprawę starachowicką, ale nie tylko.
"Chciałbym zapytać pana ministra o podobną sprawę, która ma miejsce w Ostrołęce, gdzie grupa czołowych lokalnych działaczy SLD brała udział w procederze wyłudzania pieniędzy przeznaczonych na bezrobotnych i gdzie już prokuratura postawiła całej miejscowej czołówce SLD zarzuty karne, w tym zarzuty żonie posła Stanisława Kurpiewskiego. Kiedy należy spodziewać się zakończenia tego śledztwa i jakie są plany prokuratury w stosunku do posła Kurpiewskiego?" - pytał poseł Piłka.
Minister sprawiedliwości odpowiedział tylko na pierwszą część pytania posła Piłki. Wątek dotyczący ORWP, jako nie związany ze sprawą starachowicką, pominął milczeniem.
Tymczasem tydzień wcześniej - 15 października - sejmowa komisja etyki rozpoczęła rozpatrywanie złożonego przez posłów Tadeusza Cymańskiego, Andrzeja Lisa i Mariana Piłkę (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) wniosku dotyczącego posła Stanisława Kurpiewskiego. Posłowie wnioskodawcy powoływali się na artykuł zamieszczony w jednym z lipcowych numerów "Newsweeka", który zarzucał Kurpiewskiemu bezpośredni związek z nadużyciami, do których, zdaniem prowadzącej śledztwo prokuratury, doszło w ORWP.
W biurze komisji etyki dowiedzieliśmy się, że komisja zaledwie zaczęła rozpatrywać tę sprawę i nie zajmowała się nią szerzej. Żeby móc zajmować się sprawą Kurpiewskiego komisja zamierza wystąpić do prokuratury o informacje w jakim zakresie prowadzone jest śledztwo w sprawie ORWP i w jakim charakterze występuje w nim ostrołęcki poseł SLD.
Jak dotąd Prokuratura Okręgowa w Płocku utrzymywała, że w śledztwie dotyczącym ORWP nie ma wątku posła Kurpiewskiego. Od trzech tygodni prokuratura w ogóle nie udziela mediom informacji na temat tego śledztwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki