Organizatorki strajku kobiet znów na celowniku "Solidarności"

Ewelina Oleksy
Przemyslaw Swiderski
Udostępnij:
Solidarność złożyła zażalenie na decyzję prokuratury, która uznała, że podczas czarnego protestu nie złamano prawa. Grupa Dziewuchy Dziewuchom Trójmiasto, organizator czarnego protestu, nie wyklucza dalszych protestów w tej sprawie.

- Wszelkimi środkami i metodami będziemy chronić naszą własność bez względu na to, ile to będzie trwało i jakie będziemy musieli ponieść koszty - zapowiada Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność”. Związek nie składa broni w walce z organizatorkami czarnego protestu, na które w październiku złożył doniesienie do prokuratury, wskazując w nim, że uczestniczki strajku kobiet bezprawnie wykorzystały logo „S” podczas swojej akcji przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odmówiła wszczęcia śledztwa, uznając, że organizatorki czarnego protestu prawa nie złamały. „S” się z tym nie zgadza i złożyła już zażalenie na decyzję prokuratury.

Czarny protest w Gdańsku. Setki kobiet przed siedzibą Solidarności [WIDEO,ZDJĘCIA]

- Zażalenie zostało przesłane do sądu. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu - informuje prok. Tatiana Paszkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przedstawiciele „S” liczą na to, że decyzją sądu prokuratura będzie musiała ponownie zająć się sprawą. - Logo i nazwa jako własność NSZZ „S” jest niekwestionowana i niepodważalna. Albo w demokracji i państwie prawa własność się chroni, albo jest ona fikcją. Dlatego nasze zażalenie było oczywiste, a prokuratura w tej sprawie zachowała się, delikatnie mówiąc, niepoważnie - twierdzi Marek Lewandowski. - Jeśli wykorzystanie logo chrześcijańskiego związku zawodowego - który ma wpisane w preambułę statutu odniesienie do wartości chrześcijańskich i społeczną naukę Kościoła katolickiego i którego patronem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko - do promowania aborcji nie jest argumentem świadczącym o naruszeniu wizerunku związku, to o czym tu więcej rozmawiać? Tak samo sataniści w imię symbolu wolności - jaką zdaniem osób wykorzystujących nasze logo do promocji czarnego protestu - mogliby chcieć wykorzystać znak „S” do walki np. z rzekomą ich dyskryminacją. Przecież to absurd - komentuje.

Grupa Dziewuchy Dziewuchom Trójmiasto, organizator czarnego protestu, nie wyklucza dalszych protestów w tej sprawie.

- Ubolewamy, że NSZZ „S” nadal upiera się przy swoim stanowisku - mówi Magdalena Kopacz z grupy Dziewuchy Dziewuchom Trójmiasto. - Walka o godność kobiet nie może być traktowana jako „naruszenie dobrego imienia związku”. Obserwujemy rozwój sytuacji i choć na razie nie podejmujemy żadnych działań, jesteśmy gotowe, by wyrazić swój sprzeciw jeszcze głośniej niż do tej pory - zapowiada.

ewelina.oleksy@polskapress.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Organizatorki strajku kobiet znów na celowniku "Solidarności" - Dziennik Bałtycki

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
myśląca macica
NAM KOBIETOM WSZYSTKO WOLNO BO MY KOBIETY JESTEŚMY NADRASĄ.
Biała arystokracja się odezwała ! Morda w kubeł i do kopania rowów, bo to wam załatwiło robotnicze bractwo a czego chcieliście idąc za tymi burakami.
Gdzie jest strona PANTOFLARZ (daj głos) ? Facet jak widać w większości gazet się nie liczy, skoro tylko specjalnie , wyłącznie itd. dla MY KOBIETY
G
Gość
A Kacperka oddac w dobre rece!
X
XD
Jerzy Janiszewski. A on oficjalnie zezwolił strajkowi na wykorzystanie grafiki. Co więcej - jemu się wcale nie podoba sposób w jaki "Solidarność" tę grafikę wykorzystuje...
k
koss
Kobiety powinny przestać płacić składki na tę organizacje, bo z moich obserwacji wynika, że pies dudy ma większe poważanie dla przewodniczącego niż członkinie związku.
g
gość
autor znaku Jerzy Janiszewski? Czyje są prawa autorskie?
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie