Olimpiada w Rio na przeglądarce? Dlaczego nie!

materiał partnera

Mnóstwo osób w naszym kraju na pewno intensywnie śledzi zmagania sportowców na igrzyskach olimpijskich w Rio, a już na pewno z zapartym tchem śledzimy poczynania naszych sportowców, którzy w Rio reprezentują oczywiście Polskę. Oczywistym jest tutaj to, że większość z nas nie ma tak dobrych umiejętności sportowych jak profesjonaliści, ale to wcale nie oznacza, że nie możemy spróbować swoich sił w tych sportach, i nie chodzi tylko i wyłącznie o fizyczną zabawę w różne sportowe konkurencje. Z powodzeniem można świetnie się bawić także w przeglądarkach internetowych, co udowadnia nam strona internetowa Poki.pl, prezentująca świetne gry o charakterze olimpijskim.

Olimpijska zabawa dla dzieci i dorosłych

Wspomniana strona internetowa powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach, najmłodszych użytkownikach internetu, ale to wcale nie oznacza, że w przypadku gier związanych z olimpiadą dobrze bawić nie będą się także dorośli, a nawet może być to sympatyczny sposób na spędzenie wolnego czasu ze swoimi dziećmi. Olimpijska przygoda dostępna jest przecież zupełnie za darmo, w przypadku gier przeglądarkowych, a różnorodność konkurencji sprawia, że na pewno każdy bez problemu znajdzie coś ciekawego dla siebie. Biorąc pod uwagę te gry sportowe to może nie wszystkie bezpośrednio nawiązują do Rio, co widać w niektórych grafikach, ale na pewno zabawa zawsze będzie przednia.

Coś miłego dla każdego

Wspomnieliśmy już o tym, że w przypadku gier olimpijskich z tej strony internetowej mamy ogromne pole do popisu w kwestii wyboru tego w jaką dyscyplinę chcemy sobie zagrać. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby sprawdzić swoje siły w piłce siatkowej, trochę popływać, rozegrać mecz tenisa stołowego czy ziemnego albo chociażby postrzelać z łuku do tarczy. Na tym jednak nie koniec. Oprócz standardowych konkurencji olimpijskich możemy także zagrać w inne gry sportowe, chociażby w koszykówkę czy też piłkę nożną. Jeśli nie do końca przepadamy za olimpiadowymi konkurencjami to na Poki i tak znajdziemy gry sportowe idealne dla siebie.

Prosta rozgrywka, ale zręcznościowa

Bardzo ważne w przypadku gier sportowych związanych z olimpiadą jest to, że sama rozgrywka naprawdę jest bardzo prosta. W większości wypadków do obsługi gry wystarczy nam tak naprawdę myszka, czasem tylko przyda się jakiś dodatkowy przycisk na klawiaturze. To jednak wcale nie znaczy, że gry tego typu są po prostu mało grywalne i nie dają satysfakcji. Wręcz przeciwnie, robione są one w taki sposób, że podstawą jest tutaj zręczność. Musimy na przykład dobrze trafić w piłkę w odpowiednim momencie, albo też opanować drżenie ręki naszego łucznika, kiedy to celujemy do tarczy. Do tego dochodzi często refleks, gdyż wiele gier jest dynamicznych i wymaga od gracza ogromnego skupienia się. W przypadku dzieci gry tego typu mogą więc doskonale rozwijać koordynację ruchu i trenować właśnie refleks, bardzo ważny później w życiu.

Zabawa zupełnie darmowa

Warto na koniec dodać jeszcze, że zabawa na Poki.pl w gry olimpiadowe nie będzie nas kosztowała ani grosza. W gry możemy zagrać sobie w każdej wolnej chwili, oczywiści nic nie będziemy musieli pobierać na swój komputer, a wystarczy tylko w miarę niedawno zaktualizowana przeglądarka internetowa. Skoro można oddać się takiej właśnie rozrywce to dlaczego z niej nie skorzystać?