OKLA z kolejnym udanym startem na koncie

Archiwum klubu
Lekkoatleci OKLA zanotowali kolejne dobre wyniki.
Lekkoatleci OKLA zanotowali kolejne dobre wyniki. Archiwum klubu
W sobotę 19 stycznia reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wystartowali w kolejnym mityngu w Warszawie.

W kategorii młodzików zwycięstwo odniósł Radosław Mateusiak w biegu na 200 m za czasem 25,84 s. W sprincie na 60 m Patryk Werbanowski zajął trzecie miejsce w finale uzyskując czas 7,89 s. Magdalena Olszewska - biegu na 300 metrów pokonała czasie 49,26 s.

W kategorii juniorów młodszych Aleksandra Dzwigała przebiegła dystans 200 m w czasie 28,21 s - pobijając rekord o 0,7 s. Katarzyna Trzcińska Katarzyna przebiegła 600 m w czasie 1;57,97, Joanna Trzcińska uzyskała w biegu na 600 m czas 2:01,91, Michał Smoliński przebiegł 200 m w czasie 25,71 s.

W kategorii juniora starszego Igor Bastek wygrał konkurs pchnięcia kulą 7,26 z wynikiem 13,70 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Ustanowił też nowy rekord życiowy w pchnięciu kulą 6 kg z wynikiem 15,31 m.

Senior Łukasz Kowalski zajął drugie miejsce w konkurencji pchnięcia kulą 7,26 z wynikiem 13,31 m. W zawodach startowała też nasza weteranka Ewa Bartosik, która w trójskoku uzyskała 8,90 m oraz przebiegła 60 m ppł. w czasie 12,58 s.