OKLA pnie się górę w hierarchii klubów lekkiej atletyki

Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA zanotowali sezon bardzo dobrych wyników.
Lekkoatleci ostrołęckiego OKLA zanotowali sezon bardzo dobrych wyników. Fot. Archiwum
Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki okazał się najlepszy w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego Ministerstwa Sportu w naszym mieście.

Dla władz klubu bardzo ważne jest także to, iż wspiął się w górę rankingu klubowego mistrza Polski, czyli zestawienia, które przygotowuje Polski Związek Lekkiej Atletyki biorąc pod uwagę wszystkie najważniejsze imprezy krajowe i międzynarodowe.

Z imprez krajowych punktowane są m.in. mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych (od młodzików po seniorów), starty w lidze seniorów i juniorów itp. OKLA w tej klasyfikacji uplasował się na sześćdziesiątym miejscu w kraju na 375 klubów. W zeszłym roku na 337 klubów plasował się na 81 pozycji.

W klasyfikacji współzawodnictwa sportowego OKLA Ostrołęka zdobył z kolei 115 punktów, co dało 291 miejsce w Polsce na 3195 klubów i okazało się najlepszym wynikiem w naszym mieście. Kolejne miejsca zajęli bokserzy z UMKS Victoria Ostrołęka - 84 pkt. oraz koszykarki z MUKS Unia Basket Ostrołęka - 77,01 pkt.