OKK "Sokół" wygrywa na wyjeździe.

Po dwóch przegranych z rzędu, przyszła kolej na wyjazdowe zwycięstwo zawodników Ostrowskiego Klubu Koszykówki. W meczu z GLKS Nadarzyn byli faworytami i potwierdzili to przywożąc 2 punkty.

Wynik 64:83 nie odzwierciedla przebiegu rywalizacji. W całym meczu przewaga ostrowian nie była, aż tak duża jak wskazywałby na to wynik. Cieszy jednak pierwsza wyjazdowa wygrana i zdobyte punkty.

Spotkanie rozgrywane 28 listopada rozpoczęło się bardzo dobrze dla Sokoła. W trzeciej minucie pierwszej części gry przyjezdni prowadzili 9:2, a w siódmej 14:6. W końcówce tej części oddali jednak pole przeciwnikom, których skuteczna gra pozwoliła na wyrównanie stanu meczu 16:16.

Na początku drugiej kwarty to gospodarze wyszli na minimalne prowadzenie - jak się później okazało ostatnie w tym meczu. Odpowiedź gości była natychmiastowa - 13 zdobytych i tylko 2 stracone punkty. Szkoda tylko, że 12 punktowa przewaga nie została utrzymana i znowu w końcówce kwarty Nadarzyn odrobił stratę, skutecznie egzekwując rzuty osobiste.
Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ostrowian 30:35.

Po gwizdku sygnalizującym początek drugiej części spotkania koszykarze GLKS zniwelowali stratę do 1 punktu. Sokół zareagował bardzo szybko i znów uzyskał przewagę kilku oczek. Gra stała się bardzo wyrównana, toczyła się "punkt za punkt".

W ostatniej części gry koszykarze Sokoła postanowili nie czekać na ostateczne rozstrzygnięcie do ostatniej chwili. Przez połowę kwarty tylko oni trafiali do kosza, osiągając na dwie minuty przed końcem meczu przewagę 27 punktów. Zawodnicy zaprezentowali bardzo dobrą grę w obronie oraz wysoką skuteczność w rzutach z dystansu. Trener Helcbergiel spokojny już o wynik postanowił poeksperymentować z rozgrywaniem akcji. Skończyło się to co prawda stratą kilku punktów, ale Sokół i tak wygrał wyraźnie, pokonując drużynę grającą pierwszy sezon w rozgrywkach ligowych 83:64.

Mecz był bardzo nierówny w wykonaniu zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Sytuacja zmieniała się jak na sinusoidzie. Ostrowianie jednak jako bardziej doświadczona drużyna, utrzymywała przewagę, co pozwoliło w końcówce zadać decydujący cios.

Sobotnia wygrana pozwoliła na utrzymanie 3 miejsca w grupie. W najbliższym spotkaniu Sokół podejmie na własnym terenie wicelidera - MKS Ochotę Warszawa.

GLKS NADARZYN - OKK Sokół 64:83
(16:16) (14:19) (21:24) (13:24)