Ogłoszenie o przetargu w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Artykuł sponsorowany Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa
pixabuy.com
OSTROŁĘCKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA W OSTROŁĘCE UL. GEN. JÓZEFA HALLERA 13 ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego

Przetarg odbędzie się w dniu 02.09.2020 r. o godz. 12:00 w siedzibie Spółdzielni przy ul. Gen. J. Hallera 13 w świetlicy Spółdzielni na I piętrze.

Przedmiot przetargu:

mieszkanie przy ulicy Marsz. Józefa Piłsudskiego 25/19 w Ostrołęce o powierzchni 28,60 m2, na III piętrze, 1-pokojowe z kuchnią bez balkonu (w budynku 4-piętrowym),

  • cena wywoławcza mieszkania według operatu szacunkowego – 86.000,00 zł.
  • wysokość wadium wynosi 4.300,00 zł.

Kwota minimalnego pierwszego postąpienia w przetargu wynosi 3.000,00 zł.

Kwota kolejnych minimalnych postąpień w przetargu wynosi 2.000,00 zł.

Pierwszeństwo w nabyciu lokalu mają członkowie Spółdzielni posiadający zawarte umowy o kolejność przydziału mieszkania, którzy nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i zgłoszą osobiście do Spółdzielni gotowość zawarcia umowy o ustanowienie odrębnej własności w/w lokalu mieszkalnego – w terminie do dnia 28 sierpnia 2020 r. Mieszkanie zostanie wycofane z przetargu.

WARUNKI PRZETARGU

1. W przetargu mogą brać udział osoby fizyczne. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium.

2. Wadium należy wpłacić lub przelać na konto Spółdzielni w PKO BP SA nr rachunku 58 1020 3802 0000 1102 0133 1420 aby najpóźniej w dniu 28 sierpnia 2020 r. znajdowało się na rachunku bankowym Sp-ni. Na dowodzie wpłaty wadium należy zaznaczyć adres mieszkania, którego dotyczy wadium.

3. Wadium przepada na rzecz Spółdzielni, jeżeli osoba wygrywająca przetarg nie wniesie całości wylicytowanej kwoty w terminie 14 dni od dnia przetargu i uchyli się od zawarcia umowy notarialnej w terminie ustalonym przez Spółdzielnię.

4. Na przetarg należy zgłosić się z dowodem wpłaty wadium i z dowodem osobistym.

W przetargu uczestniczą obydwoje małżonkowie.

5. W przypadku przystąpienia do przetargu przez jednego z małżonków konieczne jest przedłożenie pisemnego wyrażenia zgody drugiego małżonka na przystąpienie do przetargu lub przedłożenie umowy o rozdzielności majątkowej małżonków. Osoba rozwiedziona przedkłada Spółdzielni wyrok o rozwodzie.

6. Cena rynkowa nabycia mieszkania w przetargu i opłata za wykup gruntu podlega zapłacie przez kupującego w ciągu 14 dni od daty przetargu.

7. Opłaty notarialne związane z zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, założeniem księgi wieczystej i podatkiem od czynności cywilno-prawnych w całości ponosi nabywca mieszkania.

8. Lokal można oglądać - szczegółowe informacje są udzielane w siedzibie Spółdzielni przy ul. Gen. Józefa Hallera 13 – tel.(029) 766 63 81 wew. 30, 40,42 w godzinach od 9:00 do 14:00.

9. Spółdzielnia zastrzega sobie prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki