Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oglądanie szkoły

(as)
Przez sześć godzin Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sucharskiego w Przasnyszu odwiedziło ponad 500 osób. Wszystkie te osoby chciały dowiedzieć się czegoś na temat poziomu nauczania i kierunków kształcenia w tej szkole.

Nadszedł czas, by uczniowie III klas gimnazjalnych dokonali wyboru dalszego kształcenia. Decyzje te mogą mieć wpływ na całe ich życie. W podjęciu decyzji nastolatkom mają pomóc organizowane w szkołach średnich Dni Otwartych Drzwi. 26 kwietnia można było zdobyć wiele informacji o ZSP w Przasnyszu. I chętnych do stawiania pytań nie brakowało. Po wiedzę przybyła tu tłumnie młodzież gimnazjalna, także spoza powiatu przasnyskiego. Wielu młodym ludziom towarzyszyli rodzice i nauczyciele.
Odwiedzający mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia, zasadami naboru oraz terminami składania dokumentów. Przypomnijmy, że w Zespole młodzież ma możliwość podjęcia nauki w liceum ogólnokształcącym (na kierunku matematyczno-informatycznym, sportowo-obronnym lub ogólnym) i technikach: samochodowym, ekonomicznym, handlowym, gastronomicznym i rolniczym. Jest tu także liceum profilowane (ekonomiczno-administracyjne, transportowo-spedycyjne i socjalne) oraz dwu i trzyletnie szkoły zasadnicze (o specjalnościach: mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, stolarza, elektromechanik oraz klasa wielozawodowa, gdzie można zdobyć inny nie wymieniony wyżej zawód np. fryzjera, piekarza, sprzedawcy).
Zdaniem Henryka Mocka, dyrektora ZSP, Dzień Otwartych Drzwi nie służy agitacji, bo szkoła nie miała nigdy problemów z naborem do klas pierwszych. Wymiana informacji podyktowana jest raczej zmianami, które zaszły w ubiegłym roku: zmieniły się kierunki i cykle kształcenia, zasady naboru i nazwa szkoły (w ubiegłym roku Zespół Szkół Powiatowych był jeszcze Zespołem Szkół Zawodowych).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki