Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Odparli napad na konwój

(jp)
Fot. A. Wołosz
Strażnicy więzienni z aresztu śledczego w Ostrołęce ćwiczyli uliczną walkę z przestępcami, którzy chcą odbić więźnia z konwoju.

(fot. Fot. A. Wołosz)

. Ćwiczenia przebiegły po myśli organizatorów - napastnicy zostali obezwładnieni i pojmani przez policję.
Ulica Krańcowa w Ostrołęce, czwartek 16 października, godzina 10.05. Przed jadącą więzienną furgonetkę wyjeżdża i staje w poprzek drogi osobowy samochód, którego pasażerowie zaczynają strzelać do więźniarki z karabinów maszynowych. Załoga furgonetki odpowiada ogniem. W strzelaninie zostaje ranny jeden z napastników, drugi poddaje się. Dwaj funkcjonariusze służby więziennej zabierają im broń i każą położyć się na ziemi. Wezwani na miejsce policjanci zakładają przestępcom kajdanki i zabierają ich do radiowozu.
- Na miejsce ćwiczeń wybraliśmy ulicę Krańcową, jako że jest na niej najmniejszy ruch - mówi rzecznik aresztu śledczego w Ostrołęce Dariusz Terlikowski. - Nasza grupa interwencyjna powinna dwa razy do roku przeprowadzać ćwiczenia "na mieście", a jednocześnie nie chcemy utrudniać życia mieszkańcom.
Grupa interwencyjna w ostrołęckim areszcie istnieje od trzech lat. Szkoli ona strażników do reagowania na nadzwyczajne wydarzenia: agresja ze strony aresztantów, bunty, napady.
- Jak dotąd nasze umiejętności sprawdzaliśmy wyłącznie na ćwiczeniach i chciałbym, żeby tak pozostało na zawsze -Ępowiedział nam kierownik oddziału ochrony w areszcie kpt Tomasz Dąbrowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki