MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odmłodzona policja

(am)
Komendant Dmochowski wręcza awanse
Komendant Dmochowski wręcza awanse A. Mierzwiński
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi wzmocniła swoje szeregi zarówno ilościowo, jak i jakościowo. W piątek 28 marca komendant powiatowy podinsp. Lech Dmochowski wręczył pięciu funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Do stopnia sierżanta policji awansowani zostali: posterunkowy Marcin Kędzierski i st. posterunkowy Konrad Krupa, natomiast sierżanci sztabowi Sławomir Chmielewski, Stanisław Milewski i Marek Brzuski otrzymali awanse na młodszych aspirantów.
Ponadto Komenda Powiatowa Policji zatrudniła nowych funkcjonariuszy i to, jak powiedział komendant Dmochowski, po raz pierwszy w tak znacznej liczbie. Uroczyste ślubowanie w obecności starosty Tadeusza Legackiego złożyło bowiem aż ośmiu młodych kandydatów na policjantów.
W świetle niedawnych tragicznych wydarzeń w Magdalence, szczególnego znaczenia nabrały słowa roty ślubowania: "świadom podejmowanych obowiązków policjanta ślubuję (...) służyć wiernie Narodowi, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia..."
Teraz całą ósemkę czeka kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, po którym podejmą służbę już jako pełnoprawni funkcjonariusze policji. Jak się dowiedzieliśmy, w ostrowskiej komendzie mają jeszcze kilkanaście wolnych etatów i oczekują na kandydatów na policjantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki