Odcinek S8 z Ostrowi do Poręby oddano do użytku. Na razie...

  Odcinek S8 z Ostrowi do Poręby oddano do użytku. Na razie można tam jechać 100 km/h [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Mirosław Dylewski

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  Możemy już korzystać z ponad 16-kilometrowego odcinka S8 od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. To pierwszy fragment o nawierzchni z betonu cementowego na trasie między Warszawą a Białymstokiem i przedostatni z oddawanych odcinków
  Odcinek S8 z Ostrowi do Poręby oddano do użytku. Na razie można tam jechać 100 km/h [ZDJĘCIA, WIDEO]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Mirosław Dylewski

  17 września oddano do użytku 16-kilometrowy odcinek ekspresowej S8 z Ostrowi Mazowieckiej do Poręby. W przecięciu wstęgi wziął udział Henryk Kowalczyk - minister środowiska.

  Udostępniony kierowcom odcinek od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej jest kolejnym (po fragmencie  Ostrów Mazowiecka – granica województwa) - z mazowieckich odcinków S8, z którego kierowcy mogą korzystać, ale na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h. Wynika to z trwających prac wykończeniowych.

  Po udostępnieniu kierowcom drogi głównej można będzie dokończyć prace przy moście budowanym w ciągu drogi serwisowej, po której dotychczas odbywał się cały ruch Warszawa – Białystok. Bez ograniczeń kierowcy pojadą dwujezdniówką najprawdopodobniej przed końcem bieżącego roku.
   
  Ponad 16-kilometrowy odcinek od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej realizuje konsorcjum firm PORR i UNIBEP. Umowę z wykonawcą podpisano 17 lutego 2016 r. Nowo oddana dwujezdniowa trasa, oprócz odcinka omijającego miejscowość Dybki, biegnie po starym śladzie DK8. Koszt realizacji to ok. 405 mln zł. Odcinek ten ma dofinansowanie ze środków unijnych (POIŚ 2014-2020), które obejmuje 3 odcinki S8 od Wyszkowa do granicy województwa i wynosi 779,7 mln zł. 

  W ciągu trasy budowano dwa węzły drogowe: Dybki i Nagoszewo, kładkę dla pieszych, 4 mosty, 3 wiadukty oraz 1 wiadukt nad drogą ekspresową i 16 przejść dla zwierząt (w tym 2 górne). Nowy odcinek łączy się z istniejącą obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej i razem z nią stanowi już przeszło
  110-kilometrową  dwujezdniową drogę ekspresową S8 do Białegostoku.

  W budowie jest jeszcze fragment od obwodnicy Wyszkowa do węzła Poręba. Ten ma zostać udostępniony kierowcom w drugiej połowie października, co pozwoli na domknięcie połączenia S8 Warszawa – Białystok. Pozwoli też połączyć Ostrów Mazowiecką i okolice z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY