Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ocalić od zapomnienia

(r)
Uczestnicy konkursu "Czy znasz to miejsce”
Uczestnicy konkursu "Czy znasz to miejsce” A. Rusinek
Starostwo powiatowe po raz drugi ogłosiło konkurs dla młodzieży "Czy znasz to miejsce", mający na celu wyszukiwanie i propagowanie ciekawych, a wciąż nieznanych miejsc w powiecie, a także poznawanie i promowanie miejsca zamieszkania.

Na konkurs wpłynęło 21 prac, w tym 11 multimedialnych. Oceniała je komisja w składzie: Halina Szkoda - dyrektor wydziału oświaty starostwa, Janusz Jankowski - prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Makowskiej, Grażyna Kołodziejska z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Alicja Melnicka i Marek Osiecki - pracownicy starostwa.
Komisja stwierdziła, że prace były interesujące w treści i w formie, młodzież wykazała się pomysłowością i znacznym wkładem pracy. Pierwszą nagrodę przyznano Sylwii Kołodziejczyk i Małgorzacie Zglejszewskiej z Publicznego Gimnazjum w Rzewniu za film "Gmina Rzewnie - moja mała Ojczyzna", prezentujący gminę, jej historię, ciekawych ludzi, miejsca, zjawiska przyrody. Drugą nagrodę otrzymali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Karniewie - Katarzyna Napiórkowska, Mariola Ochenkowska i Daniel Mordwiński. Trzecią nagrodę zdobyła praca "Historia mojej parafii" Teresy Bobińskiej z LO w Krasnosielcu, która odkryła i opisała stary, zdewastowany cmentarz w Węgrzynowie.
Jury ponadto wyróżniło Publiczne Gimnazjum nr 2 w Makowie Mazowieckim i Publiczne Gimnazjum w Kranosielcu za rozbudzanie w młodzieży zainteresowania wiedzą o powiecie, o miejscu zamieszkania.
- Takie inicjatywy są bardzo cenne, bowiem bardzo mało jest opracowań na temat powiatu makowskiego, poza informatorem powiatowym i katalogiem zabytków. Każda nowa informacja jest zatem bardzo ważna - powiedziała Grażyna Kołodziejska.
Nagrody zwycięzcom wręczyli starostowie na spotkaniu w starostwie 22 czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki