Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Lockdown do 9 kwietnia. Limity w kościołach, zamknięte m.in. salony fryzjerskie, markety budowlane i żłobki

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Dziś rząd zapowie nowe restrykcje. Czeka nas twardy lockdown?
Dziś rząd zapowie nowe restrykcje. Czeka nas twardy lockdown? Aneta Zurek / Polska Press
Udostępnij:
W czwartek odnotowaliśmy rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że „ograniczenie swobód i działalności gospodarczej jest koniecznie”. - Myślę, że ludzie to rozumieją – mówił. Z oklei minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że znacznie ograniczony zostanie handel, zamknięte zostaną też usługi fryzjerskie i kosmetyczne. W domu zostaną również podopieczni żłobków i przedszkoli.
W środę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłosił, że obowiązujące od 23 marca obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia. Oto obostrzenia, które zostały przedłużone. Zobacz na kolejnych slajdach posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Te obostrzenia zostały przedłużone do 18 kwietnia

Premier stwierdził, że napór trzeciej fali koronawirusa jest bardzo silny. - Polska dzisiaj znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy. To musimy sobie bardzo otwarcie powiedzieć i przyznać. Napór trzeciej fali koronawirusa jest bardzo silny. Dzisiaj mamy zarejestrowany najwyższy wzrost zakażeń, ponad 34 tysiące. Na tę chwilę mamy zajętych ponad 70 proc. łóżek i ponad 70 proc. łóżek respiratorowych – mówił. - Zrobimy wszystko, żeby uniknąć tego scenariusza – dodał szef rządu.

Morawiecki wskazał, że „wąskim gardłem” w walce z przyrostem zakażeń jest dostępność szczepionek. - Mamy 5 mln zaszczepionych. Możemy szczepić więcej, ale brakuje szczepionek – tłumaczył.

Dodał, że problemem jest także dostępność lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych, które pracują bardzo ciężko, po 12 godzin na dobę przy pacjencie respiratorowym. - Ale po prostu nie jesteśmy w stanie więcej lekarzy i pielęgniarek dzisiaj mieć, poprosić o pomoc. Dobrą wiadomością jest fakt, że w wyniku zaszczepienia większości służby zdrowia nie dochodzi zasadniczo do ciężkich przypadków i bardzo rzadko dochodzi do sytuacji zakażeń w służbie zdrowia – mówił premier.

Morawiecki: Ograniczenie swobód i działalności gospodarczej jest koniecznie

Mateusz Morawiecki stwierdził, że trudne decyzje są konieczne. - Musimy opanować tę falę, żeby za 2-3 tygodnie było widać, że jesteśmy w lepszym trendzie – mówił.

Dodał, że „ograniczenie swobód i działalności gospodarczej jest koniecznie”. - Myślę, że ludzie to rozumieją – mówił.
Wskazał, że sytuacja epidemiczna nie pozostawia nam za wiele marginesu swobody. Dziś przedstawimy kolejne obostrzenia – zapowiedział premier.- Musimy walczyć o kilka spraw, a przede wszystkim o dwie podstawowe zdrowie i życie Polaków i miejsca pracy Polaków – dodał.

Szef rządu przypomniał, że w lutym „niektóre branże” zostały poluzowane, dziś trzeba znów zaostrzyć restrykcje.

Morawiecki do opozycji: Nie zaostrzajcie sytuacji

- Apeluję do opozycji: Jeśli nie chcecie współpracować z rządem - nie zaostrzajcie sytuacji – mówił premier. - Przypomnijmy sobie tylko, co proponowała opozycja w sytuacji służby zdrowia - komercjalizację. Czy służba prywatna, do której mam szacunek, ratuje zdrowie i życie pacjentów COVID-19? - pytał.

Dodał, że tylko państwo w najtrudniejszych chwilach próby „rzuciło wszystkie swoje środki po to, żeby ratować zdrowie, życie Polaków, a jednocześnie miejsca pracy i gospodarkę”.

Niedzielski: Trzecia fala przewyższy to z czym mieliśmy do czynienia na jesieni

Obecny na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że trzecia fala przewyższy to z czym mieliśmy do czynienia na jesieni.

Dodał, że sytuacja na Śląsku na pewno będzie wymagała stosowania specjalnych rozwiązań - być może transportu pacjentów poza region.

Z kolei zdaniem ministra województwo warmińsko-mazurskie jest przykładem tego, jak skutecznie działają obostrzenia. - Najważniejszą kwestią jest baza łóżkowa (…) Szpitale tymczasowe odgrywają w systemie bardzo ważną już w tej chwili rolę -mówił.

Niedzielski: Od 27 marca nowe zasady bezpieczeństwa

- Od najbliższej soboty nowe zasady bezpieczeństwa. Będą obowiązywały przez dwa tygodnie – przekazał Niedzielski.

Nowe obostrzenia na Wielkanoc. Ograniczenia handlu i usługach

Minister poinformował, że wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych zostaną zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą dostępne, zakaz dotyczy tylko sprzedaży detalicznej.

W placówkach handlowych i innych miejscach wielkopowierzchniowych jak np. poczta, targ, obowiązywać będzie zasada 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w placówkach powyżej 100 metrów kwadratowych.

Do 9 kwietnia zamknięte zostaną salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne zostaną zamknięte.

Lockdown. Zamknięcie przeszkoli i żłobków i zmiany w sporcie

- Zamknięte zostaną przedszkola i żłobki, będzie zapewniona opieka dla dzieci medyków i służb porządkowych – przekazał szef resortu zdrowia.

Dodał, że wyjątek stanowi opieka nad dziećmi personelu medycznego i przedstawicieli służb mundurowych. - Co ważne, rodzice będą mogli nadal korzystać z zasiłku opiekuńczego - mówił.

Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Nowe limity w kościołach

Niedzielski przekazał również, że w miejscach kultu religijnego będzie nyw limit wiernych - maksymalnie jedna osoba na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu odległości 1,5 metra (wcześniej 15 metrów kwadratowych). - Nie ma żadnego wyróżniania i dyskryminowania. Spotkałem się z sekretarzem Episkopatu. Kościół zobowiązał się do przestrzegania zasad - mówił Niedzielski.

Administracja publiczna przejdzie na pracę zdalną

Minister zdrowia przekazał, ze rząd zdecydowanie rekomenduje przejście na pracę zdalną.

Pytany przez dziennikarzy premier Morawiecki czy urzędy i sądy także przejdą na pracę zdalną, dopowiedział, że na taką formę racy zostanie skierowana cała administracja publiczna zostanie skierowana na pracę zdalną. - Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Apeluję o to samo do przedsiębiorców prywatnych – mówił.

Dalsze szczepienia

Minister zdrowia pytany był z kolei, czy będą zaszczepione nowe grupy zawodowe? - Realizujemy te zobowiązania, które zdefiniowaliśmy wcześniej. Zwiększamy liczbę szczepień, ale wciąż jest ich za mało i nie możemy wyjść poza te grupy, które określiliśmy – odpowiedział Niedzielski.

Szef rządu wskazał natomiast, że na przykładzie szczepień kadry medycznej „widzimy skuteczność szczepionek”. - Poziom zakażeń i zgonów spada. Dzięki szczepionkom mamy dużo lepszą dostępność medyków – mówił.

Dodał, że szczepionki są naszą jedyną bronią dzisiaj są szczepionki. - Zaraz po konferencji rozpoczynamy posiedzenie RE. W ostatnich dniach, tygodniach codziennie rozmawiam z premierami, prezydent państw UE o tym, żeby zmusić KE i poprzez nią firmy farmaceutyczne do jak największej dostępności szczepionek. Dostępność szczepionek jest jedynym dzisiaj wąskim gardłem w polskim procesie szczepienia. Mamy ponad 5 milinów osób zaszczepionych. Możemy szczepić około 10 milionów osób miesięcznie, tylko potrzebujemy dostępnych szczepionek – mówił.

Będą kary za zagraniczny wyjazd egzotyczny?

Adam Niedzielski wo odpowiedzi na pytanie o ewentualne kary za zagraniczne egzotyczne wyjazdy stwierdził, ze na razie rząd nie poruszał tego tematu. - Ale to nie jest wykluczone. Straż graniczna pilnuje skierowania na kwarantannę. Moim zdaniem takie wyjazdy są niestosowne wobec tych, którzy biorą na siebie ciężar walki z koronawirusem – mówił.

Opozycja odpowiada premierowi: Zamiast przeprosić kolejny raz atakuje

Z inicjatywy Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i PSL dziś w Sejmie odbyło się wysłuchanie publiczne, z udziałem samorządowców, dotyczące unijnego Funduszu Odbudowy oraz Krajowego Planu Odbudowy.

Po spotkaniu liderzy partii odnieśli się do działań rządu związanych z pandemią i krytyki premiera.

Lider PO Borys Budka stwierdził, że premier Morawiecki nie przygotował Polski na trzecią falę pandemii, bo „bił się o stołki, bo ma Ziobrę, Gowina z drugiej strony”. - Bo zajmowali się przez miesiące tylko tym, które spółki skarbu państwa mają do kogo należeć, bo zajmowali się obroną Obajtka, jak dzielić wpływy i stanowiska. Dzisiaj premier zamiast przeprosić kolejny raz atakuje. Tak, panie premierze, to jest pana koniec – mówił Budka.

Dodał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wydał na Morawieckiego „polityczny wyrok, tylko odwleka jego wykonanie”. - To jest najgorsze, że w tym najtrudniejszym momencie pandemii gra pan zdrowiem i życiem Polaków. Niech pan przeprosi rodziny 50 tysięcy zmarłych na Covid – stwierdził.

- To my możemy do pana premiera apelować o zejście na ziemię, o zajęcie się sprawami najważniejszym – mówił z kolei lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przekonywał, że to nie opozycja „jest przeszkodą w walce z Covidem”. - To PR, „koronalans” pańskiego obozu politycznego. To stawianie wyborów ponad wszystko, to stawianie słupków poparcia, kierowanie się tylko i wyłącznie PR-em i propagandą, a nie prawdą – mówił szef ludowców.

W czwartek rano ma zostać ogłoszona decyzja o wprowadzeniu w Polsce całkowitego lockdownu. Wprowadzenie kolejnych obostrzeń na Wielkanoc zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki - mają obowiązywać tydzień przed świętami i tydzień po świętach. - Musimy tę trzecią falę zdusić, dlatego będziemy w najbliższym czasie wdrażać kolejne obostrzenia, kolejne rygory, które będą obowiązywały przez dwa tygodnie: tydzień przed świętami i tydzień po świętach - powiedział premier.- Niemcy, Czesi, inne kraje wprowadzają nowe obostrzenia i my także najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia - oznajmił premier Mateusz Morawiecki. -  Chcemy ubiegać ewentualne jeszcze gorsze trendy niż te, które są dzisiaj. Obyśmy się pomylili, oby za dwa, trzy tygodnie ta krzywa się wypłaszczyła, a później opadła. Ale na wszelki wypadek musimy być gotowi do scenariuszy jeszcze trudniejszych - dodał.Już wcześniej, ogłaszając obowiązujące od soboty obostrzenia, minister zdrowia Adam Niedzielski ostrzegał, że "jeżeli decyzje, które wdrażamy nie poskutkują, to kolejne kroki będą już typowym lockdownem, gdzie będziemy zamykać wszystko".Jakie będą kolejne kroki rządu? Na czym może polegać całkowity lockdown w Polsce? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.Przejdź do kolejnego slajdu ---

Całkowity lockdown w Polsce od niedzieli? Premier potwierdza...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 48

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Uważam że sklepy spożywcze powinno się zamknąć na tydzień a urzędy powinny w tym czasie pracować

m
mjr abw

nie czytajcie komentarzy lewaka piotra mieczysława, tępego idioty, starego alkoholika

m
mjr abw

zamknąć to trzeba motłoch który naraża innych na utratę życia i zdrowia to choćby restauratorzy czy właściciele siłowni udających trenowanie zawodowego sportu. to WROGOWIE NARODU I ZDROWIA OBYWATELI. Zamknąć w więzieniach i zmusić do przymusowej pracy na swoje utrzymanie

G
Gość
25 marca, 20:12, Piotr:

Kagańce chronią przed srowidem jak stringi przed s r a cz ką!

26 marca, 6:31, Gość:

cyt"Chodzę po sklepie bez maski, bo mogę. Mam zwolnienie. I mam dreszcze z przyjemności jak ci covidianie się s**ją ze strachu. Nawet jak nic nie kupuję, to wpadam po drodze zawsze do marketu. Mam nadzieję, że większość z nerwów zawału dostanie".

Nie cowidianie , tylko ludzie . Nie antycovidianie , tylko sk@#$wy$$syny .

cyt" Jeden z przypadków narażania innych na zakażenie poprzez niestosowanie się do rozporządzenia opisał Andrzej Saramonowicz.

- Przed chwilą na ulicy spotkałem jakiegoś młodego idiotę bez maski, który na zwróconą uwagę powiedział, że jej nie założy - relacjonuje na swoim Facebooku pisarz i scenarzysta.

Dalej w mocnych słowach kwituje zachowanie przechodnia i jemu podobnych.

- Wychowaliśmy bandę bezdusznych skur*** A dokładnie rzecz biorąc: stworzyliśmy bezdusznych skur***, rezygnując z ich wychowywania - kwituje." . No kwituje - 100/100 , w punkt i trafnie . Tylko do bezużytecznych wychowanych ch@#@%$j wie przez kogo antyobywatelskich s@#@#@nów , to nigdy nie dotrze .

26 marca, 06:33, gość:

Na mózg ci padł kowid. Maskę zdejmujesz chociaż w domu?Był taki w sieci kozak

z pandemii sobie

drwił i się śmiał

aż zaczął się mocno dusić

i na OIOMie w łóżko

na rzadko się zesr@ł .

Tak puszył się "wolnością"

Jaki on myślący jest

Potrafi dodać dwa do dwa

Teraz oddycha dzięki maszynie

i tylko "wolnego" w pampersie stolca ma .

L
Luki Dev4ce

test poleze test

L
Luki Dev4ce

test poleze test

G
Gość
25 marca, 20:12, Piotr:

Kagańce chronią przed srowidem jak stringi przed s r a cz ką!

Dziecko a średniaki w przedszkolu nie mają teraz przypadkiem drzemki?

g
gość
25 marca, 20:12, Piotr:

Kagańce chronią przed srowidem jak stringi przed s r a cz ką!

26 marca, 6:31, Gość:

cyt"Chodzę po sklepie bez maski, bo mogę. Mam zwolnienie. I mam dreszcze z przyjemności jak ci covidianie się s**ją ze strachu. Nawet jak nic nie kupuję, to wpadam po drodze zawsze do marketu. Mam nadzieję, że większość z nerwów zawału dostanie".

Nie cowidianie , tylko ludzie . Nie antycovidianie , tylko sk@#$wy$$syny .

cyt" Jeden z przypadków narażania innych na zakażenie poprzez niestosowanie się do rozporządzenia opisał Andrzej Saramonowicz.

- Przed chwilą na ulicy spotkałem jakiegoś młodego idiotę bez maski, który na zwróconą uwagę powiedział, że jej nie założy - relacjonuje na swoim Facebooku pisarz i scenarzysta.

Dalej w mocnych słowach kwituje zachowanie przechodnia i jemu podobnych.

- Wychowaliśmy bandę bezdusznych skur*** A dokładnie rzecz biorąc: stworzyliśmy bezdusznych skur***, rezygnując z ich wychowywania - kwituje." . No kwituje - 100/100 , w punkt i trafnie . Tylko do bezużytecznych wychowanych ch@#@%$j wie przez kogo antyobywatelskich s@#@#@nów , to nigdy nie dotrze .

Na mózg ci padł kowid. Maskę zdejmujesz chociaż w domu?

G
Gość
25 marca, 20:12, Piotr:

Kagańce chronią przed srowidem jak stringi przed s r a cz ką!

cyt"Chodzę po sklepie bez maski, bo mogę. Mam zwolnienie. I mam dreszcze z przyjemności jak ci covidianie się s**ją ze strachu. Nawet jak nic nie kupuję, to wpadam po drodze zawsze do marketu. Mam nadzieję, że większość z nerwów zawału dostanie".

Nie cowidianie , tylko ludzie . Nie antycovidianie , tylko sk@#$wy$$syny .

cyt" Jeden z przypadków narażania innych na zakażenie poprzez niestosowanie się do rozporządzenia opisał Andrzej Saramonowicz.

- Przed chwilą na ulicy spotkałem jakiegoś młodego idiotę bez maski, który na zwróconą uwagę powiedział, że jej nie założy - relacjonuje na swoim Facebooku pisarz i scenarzysta.

Dalej w mocnych słowach kwituje zachowanie przechodnia i jemu podobnych.

- Wychowaliśmy bandę bezdusznych skur*** A dokładnie rzecz biorąc: stworzyliśmy bezdusznych skur***, rezygnując z ich wychowywania - kwituje." . No kwituje - 100/100 , w punkt i trafnie . Tylko do bezużytecznych wychowanych ch@#@%$j wie przez kogo antyobywatelskich s@#@#@nów , to nigdy nie dotrze .

R
Ret
25 marca, 21:21, Gość:

Srowidowy zawrót głowy...

Jak Cię dopadnie czego Ci nie życzę, to nie tylko z głową będziesz miał problem.

G
Gość

Srowidowy zawrót głowy...

G
Gość
25 marca, 13:30, Gość:

Jesteś typową ofiarą TVPIS. Polska była w ruinie za rządów PO, ale już na drugi dzień po objęciu władzy przez PIS była na czele wszystkich rankingów w Europie. Trzecia fala nie jest wynikiem wpuszczenia do Polski na święta przez nieudolny rząd dziesiątków tysięcy rodaków pracujących i żyjących w Wielkiej Brytanii, ale Tuska, który służbę zdrowia zostawił w ruinie.

25 marca, 13:58, Gość:

Nowa odmiana wirusa owszem poszła z Wielkiej Brytanii ale poszło to na całą Europę

Wbiłeś sobie do łebka że rząd pomógł wrócić rodakom stojących w korkach i to od nich mamy całą tragedię.

Otóż nie ci wszyscy którym rząd pomógł trafili na kwarantanne i byli poddawani testom.

25 marca, 17:48, Piotr:

Słyszałeś o nowej odmianie grypy? Wirus słupski odkryto! Nadszedł od strony Głobina! Z Ustki nadciąga kolejny!

Otóż to, jak powiedział klasyk "wygenerujemy emocjonalne zapotrzebowanie na szczepionkę"...

Tyle potencjalnych mutacji, kolejna enta "fala", linie produkcyjne na najwyższych obrotach.

G
Gość
25 marca, 9:52, Gość:

spokojnie ludzi w domach nie zamkną bo po pierwsze nikt juz by tego nie posłuchał jak rok temu bo to jest nielegalne i wbrew konstytucji i każdy sąd by musiał to uniewinnić a po drugie sami przecież bedą chcieli 10 kwietnia obchodzic rocznice katastrofy smoleńskiej

25 marca, 10:27, Piotr:

34 tysiące zakażeń, przeszło 500 zgonów dzisiaj. Czego nie rozumiesz? Jesteś aż tak ograniczony intelektualnie? Najwidoczniej...

25 marca, 10:42, Gość:

widziałeś ty 500 zgonów na własne oczy że to bezpośrednio covid był przyczyna ich smierci ????????? bo ja nie sadze żeby nawet 100 osób bezpośrednio od covida zmarło a co do 34 tys zakażonych to jak zrobili 100 tys testów to i jest 34 tys zakażonych

25 marca, 17:28, Gość:

"Na głupotę koronasceptyków niestety jeszcze nie wynaleziono szczepionki".

25 marca, 17:45, Piotr:

Wyłącz TV-włącz myślenie! Szkoda krótkiego życia w PLANdemii...

25 marca, 18:07, Gość:

zwolennicy teorii spiskowych przekonani, że za pandemią koronawirusa stoją Bill Gates, reptilianie i iluminaci, często używają frazy „wyłącz telewizję, włącz myślenie”, aby zachęcić do podążania ścieżkami ich szaleństwa..

25 marca, 18:40, Gość:

Zgadza się . Pozostaw koronaimbecyla z włączonym myśleniem w pustym pokoju bez klamek , a osiągnie nirwanę urojeń prześladowczych . Nawet kwarki będą żydowskie , agresywnie chcące ingerować w przecudowne DNA wspaniałego ziejącego miłością niezastąpionego jedynego w swoim rodzaju obywatela .

Właśnie, przecudna haplogrupa R1a1.

Dzieci bogów jak mówią niektórzy.

G
Gość
25 marca, 9:52, Gość:

spokojnie ludzi w domach nie zamkną bo po pierwsze nikt juz by tego nie posłuchał jak rok temu bo to jest nielegalne i wbrew konstytucji i każdy sąd by musiał to uniewinnić a po drugie sami przecież bedą chcieli 10 kwietnia obchodzic rocznice katastrofy smoleńskiej

25 marca, 10:27, Piotr:

34 tysiące zakażeń, przeszło 500 zgonów dzisiaj. Czego nie rozumiesz? Jesteś aż tak ograniczony intelektualnie? Najwidoczniej...

25 marca, 10:42, Gość:

widziałeś ty 500 zgonów na własne oczy że to bezpośrednio covid był przyczyna ich smierci ????????? bo ja nie sadze żeby nawet 100 osób bezpośrednio od covida zmarło a co do 34 tys zakażonych to jak zrobili 100 tys testów to i jest 34 tys zakażonych

25 marca, 17:28, Gość:

"Na głupotę koronasceptyków niestety jeszcze nie wynaleziono szczepionki".

25 marca, 17:45, Piotr:

Wyłącz TV-włącz myślenie! Szkoda krótkiego życia w PLANdemii...

25 marca, 18:07, Gość:

zwolennicy teorii spiskowych przekonani, że za pandemią koronawirusa stoją Bill Gates, reptilianie i iluminaci, często używają frazy „wyłącz telewizję, włącz myślenie”, aby zachęcić do podążania ścieżkami ich szaleństwa..

Zgadza się . Pozostaw koronaimbecyla z włączonym myśleniem w pustym pokoju bez klamek , a osiągnie nirwanę urojeń prześladowczych . Nawet kwarki będą żydowskie , agresywnie chcące ingerować w przecudowne DNA wspaniałego ziejącego miłością niezastąpionego jedynego w swoim rodzaju obywatela .

G
Gość
25 marca, 9:52, Gość:

spokojnie ludzi w domach nie zamkną bo po pierwsze nikt juz by tego nie posłuchał jak rok temu bo to jest nielegalne i wbrew konstytucji i każdy sąd by musiał to uniewinnić a po drugie sami przecież bedą chcieli 10 kwietnia obchodzic rocznice katastrofy smoleńskiej

25 marca, 10:27, Piotr:

34 tysiące zakażeń, przeszło 500 zgonów dzisiaj. Czego nie rozumiesz? Jesteś aż tak ograniczony intelektualnie? Najwidoczniej...

25 marca, 10:42, Gość:

widziałeś ty 500 zgonów na własne oczy że to bezpośrednio covid był przyczyna ich smierci ????????? bo ja nie sadze żeby nawet 100 osób bezpośrednio od covida zmarło a co do 34 tys zakażonych to jak zrobili 100 tys testów to i jest 34 tys zakażonych

25 marca, 17:28, Gość:

"Na głupotę koronasceptyków niestety jeszcze nie wynaleziono szczepionki".

25 marca, 17:45, Piotr:

Wyłącz TV-włącz myślenie! Szkoda krótkiego życia w PLANdemii...

zwolennicy teorii spiskowych przekonani, że za pandemią koronawirusa stoją Bill Gates, reptilianie i iluminaci, często używają frazy „wyłącz telewizję, włącz myślenie”, aby zachęcić do podążania ścieżkami ich szaleństwa..

Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie