MKTG SR - pasek na kartach artykułów

O miłości po angielsku

(ar)
Najmłodsze laureatki konkursu: Maria Gutowska i Sylwia Chmielewska z SP w Szelkowie i Kasia Jabłońska z SP w Strachocinie
Najmłodsze laureatki konkursu: Maria Gutowska i Sylwia Chmielewska z SP w Szelkowie i Kasia Jabłońska z SP w Strachocinie Fot. A. Rusinek
"Love me tender", "Don't cry" i inne przeboje, przeważnie o miłości, rozbrzmiewały w Gminnym Ośrodku Kultury w Szelkowie 1 czerwca podczas I Międzygminnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową w Szelkowie, ze szczególnym zaangażowaniem dyrektorki szkoły Hanny Chodyny-Sołtysiak, nauczyciela języka angielskiego Zbigniewa Wyrzykowskiego i nauczycielki muzyki Barbary Sadowskiej.

Do udziału zgłosiło się ponad 60 uczniów szkół podstawowych i gminazjów z gmin Karniewo, Czerwonka, Szelków oraz z Makowa Mazowieckiego. "Estradowe" zmagania młodych "piosenkarek" śledziło jury w składzie: Alicja Michalska - nauczycielka jęz. angielskiego z Rzewnia, Jowita Gradzińska - wokalistka z Makowa Mazowieckiego i Jarosław Kruszewski - muzyk z Makowa.
Poziom prezentacji - jak orzekło jury - był bardzo wyrównany i niełatwo było wyłonić zwycięzców. Nagrody przyznawano w kategoriach klas I-III, IV-VI i gimnazjalnych. Pierwsze nagrody zdobyły: Maria Gutowska ze Szkoły Podstawowej w Szelkowie, Grażyna Majkowska z tej samej szkoły i Olga Tyburska z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Makowie Mazowieckim. Drugie nagrody wyśpiewały Katarzyna Jabłońska z SP w Strachocinie, Emilia Kozłowska z SP nr 2 w Makowie Mazowieckim, Paulina Prusińska i Martyna Witkowska z SP w Karniewie. Trzecie miejsca zajęły Sylwia Chmielewska z SP w Szelkowie, Katarzyna Rzepińska z SP w Szelkowie, Agata Gajda, Patrycja Zabielska i Joanna Jakubiak z Gimnazjum Publicznego nr 2 w Makowie Mazowieckim.
Wyróżnienia otrzymały Paulina Stańczak z SP nr 2 w Makowie Mazowieckim i Maja Drężek z SP w Szelkowie. Ponadto Zbigniew Wyrzykowski (lider zespołu "Kamienne Ogrody" z Makowa Mazowieckiego) zaprosił laureatki pierwszych i drugich miejsc na studyjne nagrania, co było zdaje się dla niektórych największą nagrodą.
Ideą konkursu było promowanie języka angielskiego, ale uczestniczki mówiły przede wszystkim o tym, że lubią i chcą śpiewać. Po angielsku także.
- Uwielbiam śpiewać - powiedziała nam Grażyna Majkowska, uczennica klasy V SP w Szelkowie, która wykazała się dużym wdziękiem i bardzo dobrym głosem w piosence "Mamma mia", przeboju szwedzkiej grupy ABBA. - Marzę o tym, by być piosenkarką albo przynajmniej organistką, bo uczę się także gry na organach. Ale przede wszystkim chciałabym śpiewać. Z angielskim na razie radzę sobie nieźle. Uczę się także rosyjskiego w szkole i trochę niemieckiego samodzielnie, ale język angielski lubię najbardziej. Myślę, że angielski może być bardzo potrzebny w życiu. Choćby do śpiewania.
Olga Tyburska, gimnazjalistka, także lauretka pierwszego miejsca, zgłosiła się również do konkursu z miłości do śpiewania, a nie do języka angielskiego.
- Śpiewać lubiłam od dziecka, angielskiego uczę się od kilku lat i dobrze sobie radzę. Na półrocze w szkole miałam piątkę. To dzisiaj właściwie język niezbędny do życia dla młodych ludzi, więc warto go ćwiczyć przy każdej okazji, także takiej jak ten konkurs. Takie konkursy są świetne także dlatego, że dają szansę pokazania tego, co się potrafi - uważa Ola.
Nagrody zwycięzcom wręczali poseł Zbigniew Deptuła, sekretarz gminy Krzysztof Kacprzycki i przewodniczący Rady Gminy Jan Ziółkowski. A fundował je wójt gminy Szelków.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki