MKTG SR - pasek na kartach artykułów

O czym burmistrz rozmawia

Anna Suchcicka
Zenon Lendzion
Zenon Lendzion A. Suchcicka
Burmistrz Przasnysza na sesji wyjaśniał radnym co zrobił przez cztery miesiące

Burmistrz Przasnysza Zenon Lendzion sprawozdanie składane radnym podczas sesji Rady Miejskiej 28 marca, zaczął od podliczenia interesantów.
- W ciągu tygodnia odwiedza mnie od 25 do 40 mieszkańców. We wtorki, które są dniami otwartymi, przychodzi od 10 do 25 osób. Najczęściej poruszane przez nich problemy to: brak mieszkania, bezrobocie i kłopoty dnia codziennego. Nie należą do rzadkości osoby, które proszą o pomoc w rozwiązywaniu spraw rodzinnych - mówił burmistrz.
Kolejny zakres burmistrzowskich obowiązków to współpraca z samorządowcami wszelkich szczebli. Ostatnie dyskusje ze starostą przasnyskim dotyczyły budowy budynku na stadionie i utworzenia komitetu wsparcia dla bezrobotnych, na spotkaniu z władzami Makowa omawiano projekt utworzenia wspólnego (międzypowiatowego) wysypiska śmieci - z propozycją wystąpił samorząd makowski. Gorące rozmowy z wójtami gmin przasnyskich dotyczą oczyszczalni ścieków w Przasnyszu - oczyszczalnia ta jest tak duża, że bez trudu może oczyszczać ścieki z sąsiednich gmin. Okazuje się jednak, że nie wszyscy tego chcą, gmina Krasne prawdopodobnie będzie budowała swoją oczyszczalnie.
Spotkanie z wicemarszałkiem mazowieckim Antonim Pietkiewiczem było poświecone środkom na zagospodarowanie budynku po erdecie - do którego, po remoncie, ma zostać przekwaterowana biblioteka pedagogiczna (czyli biblioteka marszałkowska).
- Rozmawiałem także z dyrektorem departamentu rolnictwa i ochrony środowiska w Urzędzie Marszałkowskim o środkach na zbiorniki retencyjne, jest projekt dotyczący przedłużenia naszego zalewu w stronę Obrębu - wyjaśniał Lendzion.
Okazuje się, że bardzo dużo czasu burmistrz poświęca sprawom bezpieczeństwa mieszkańców, spotkań z komendantami przasnyskiej policji było aż sześć, bezpieczeństwem publicznym zajmowano się także na posiedzeniach powiatowej komisji bezpieczeństwa publicznego i w czasie obrad komisji bezpieczeństwa przy wojewodzie mazowieckim.
Jednym z ostatnich punktów w sprawozdaniu burmistrza była informacja o udostępnieniu na potrzeby lokalnych artystów tzw. podcieni (patrz również str. 5 - przyp. as) przy przasnyskim muzeum i o rozmowach z inwestorem zagranicznym o utworzeniu w Przasnyszu centrum warsztatów dla osób niepełnosprawnych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki