Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nożownik z Bartnik w więzieniu

(jp)
Mężczyzna, który próbował zabić właściciela sklepu w Bartnikach pod Przasnyszem pójdzie do więzienia na dziewięć lat. Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał 9 czerwca wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa.

Wyrok zapadł po dziesięciu miesiącach od dramatu, który rozegrał się w wiejskim sklepie w Bartnikach. Około godziny ósmej rano 1 sierpnia ubiegłego roku do sklepu wszedł niespodziewanie 35-letni Andrzej O. Wyciągnął nóż z około dziesięciocentymetrowym ostrzem i powiedział do stojącego za ladą mężczyzny, że "teraz wypruje mu flaki".
Nie wiadomo jak zakończyłoby się całe zajście, gdyby sprzedawca nie stawił oporu, a w sklepie nie pojawił się przypadkowy klient, który powstrzymał napastnika. Nożownik zdążył jednak zadać kupcowi jedną kłutą ranę. Zatrzymany Andrzej O. trafił do aresztu. Zarówno w śledztwie, jak i przed sądem nie przyznawał się do winy. Biegli psycholodzy nie stwierdzili u niego żadnych zaburzeń psychicznych, a jedynie cechy osobowości o charakterze dysocjalnym (czyli antyspołecznym, antytowarzyskim). Kiedy nożownik rzucił się na swą ofiarę z niebezpiecznym narzędziem, był w stanie upojenia alkoholowego. Sąd stwierdził jednak, że oskarżony był w stanie przewidzieć skutki swego opilstwa i nie uznał zamroczenia alkoholowego za okoliczność łagodzącą. Prokurator żądał dla oskarżonego dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sąd wymierzył mu karę dziewięciu lat więzienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki