Nowy model Fiata w Tychach: Obiecująca zapowiedź szefa FCA...

  Nowy model Fiata w Tychach: Obiecująca zapowiedź szefa FCA podczas spotkania ze związkowcami

  red

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Fiat w Tychach
  Nowy model Fiata będzie produkowany w Tychach - taką informację przekazał podczas ostatniego spotkania ze związkowcami Mike Manley, prezes FCA
  1/8

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polskapresse

  Optymistyczne wieści płyną do Tychów z Włoch. Nowy model Fiata będzie produkowany w Tychach - taką informację przekazał podczas ostatniego spotkania ze związkowcami Mike Manley, prezes FCA.

  NOWY MODEL FIATA BĘDZIE PRODUKOWANY W TYCHACH  ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z FABRYKI W TYCHACH
  Zobacz galerię


  Choć na razie zapowiedzi są dosyć mgliste, to rozwiewają obawy polskich pracowników o przyszłość tyskiej fabryki. Jeszcze niedawno pojawiały się pogłoski o czarnych chmurach, które zbiorą się nad zakładem, jeśli produkcja Fiata 500 dobiegnie końca.

  Okazuje się jednak, że na razie pracownicy mogą spać spokojnie nawet, gdyby tak się stało, bowiem włoski zarząd firmy ma sprecyzowane plany dotyczące tyskiej fabryki, i nie jest to jej zamknięcie.

  Jak informuje Dziennik.pl podczas konferencji w Mirafiori Mike Manley, prezes FCA i Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny regionu obejmującego m.in. Europę przedstawili plany produkcyjne dla konkretnych zakładów wynikające ze strategii na lata 2018-2022 opracowanej jeszcze przez Sergio Marchionne, zmarłego w lipcu szefa FCA.

  – Zakład w Polsce jest dla nas bardzo ważny. To właśnie tam są produkowane tak istotne dla FCA modele, jak Fiat 500 i Lancia Ypsilon. Na pewno w Tychach ulokujemy produkcję nowych modeli, pracujemy nad tym cytuje Pietro Gorliera Dziennik.pl. - = Teoretycznie Panda mogłaby wrócić do Polski, jak mówiło się o tym wcześniej, ale nie w tej chwili. Myślę, że mamy też inne modele samochodów, które prawdopodobnie mogłaby produkować fabryka FCA w Polsce powiedział dyrektor operacyjny.
  Zobacz galerię
  W grę mogą wchodzić różne modele, których w planach jest aż 13. Może to być zarówno nowy Fiat 500, jak również samochód z gamy Alfa Romeo lub Jeepa.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska
  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY