MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy blok przy ul. Mickiewicza będzie zsiedlany na zasadzie rotacji

Jarosław Sender
Zapowiada się gorący okres w makowskiej mieszkaniówce. Do 30 września ma odbyć się ostateczny odbiór pierwszego etapu budowy bloku komunalnego przy ul. Mickiewicza 27.

Jego budowa, zgodnie z harmonogramem, jest na ukończeniu. Do dyspozycji komisji mieszkaniowej zostanie oddanych 28 mieszkań - osiem dwupokojowych, 46-metrowych i dwadzieścia jednopokojowych - o powierzchni 29 m kw każde.

Blok pierwotnie był planowany z myślą o tak zwanych mieszkaniach socjalnych.

- Na tej podstawie miasto otrzymało dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego, w wysokości 20 procent kosztów inwestycji, czyli wedle naszych oszacowań około 590 tys. zł - informuje skarbnik miasta, Paweł Gutowski.

Jednak 5 lipca burmistrz podpisał aneks do umowy z BGK o zmianie przeznaczenia mieszkań z socjalnych na komunalne.

- Dofinansowanie w takiej sytuacji nie przepadnie, pod warunkiem, że w ciągu roku oddamy do użytku tyle samo - pod względem liczby i powierzchni - mieszkań socjalnych o podobnych standardzie - informuje wiceburmistrz Grzegorz Napiórkowski. - Zapewne zatem w pierwszej kolejności na Mickiewicza powróci dziesięć rodzin, które miały umowy najmu, wysiedlonych ze zburzonego starego bloku. Resztę lokatorów będą stanowić pewnie ci, którzy w tej chwili są najemcami mieszkań komunalnych spełniających warunki lokali socjalnych, czyli posiadających sanitariaty i aneksy kuchenne.

Wniosek stąd taki, że w pierwszym segmencie nowego bloku nie przewiduje się mieszkań dla osób oczekujących na liście sporządzonej przez komisję mieszkaniową, na której wpisano 50 oczekujących.

We wrześniu miasto będzie składać wniosek do BGK o dotację do budowy drugiego skrzydła budynku, która ma się rozpocząć w przyszłym roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki