Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowy aneks dla Inkluzu

(ar)
Makowska kotłownia
Makowska kotłownia Fot. A. Rusinek
Burmistrz Tadeusz Ciak podpisał z Wojciechem Kondrackim, właścicielem Inkluzu, kolejny aneks, przedłużający terminy, ale jednocześnie zmieniający warunki głównej umowy.

Makowska kotłownia
(fot. Fot. A. Rusinek)

Na sesji Rady Miasta 26 sierpnia Wojciech Kondracki zapewniał, że 15 września miejska sieć ciepłownicza będzie gotowa do emisji ciepła. Okazało się to kolejną deklaracją bez pokrycia. Na początku września było już wiadomo, że Inkluz nie wywiąże się z terminów zawartych w aneksie do głównej umowy, sporządzonym we wrześniu 2002 roku.
- Mieliśmy do wyboru: albo zerwać umowę i odkupić ZEC za dużo większe pieniądze niż sprzedaliśmy, albo jeszcze raz prolongować terminy, zmieniając jednocześnie najmniej dla miasta korzystne zapisy umowy - informuje burmistrz Tadeusz Ciak.
Nowy aneks podpisany 13 września zobowiązuje firmę Inkluz do uruchomienia w pełni sieci grzewczej na ul. Kopernika do 30 września, a do realizacji całej inwestycji, łącznie z uruchomieniem centralnej kotłowni przy ul. Przemysłowej, do 15 lipca 2005 roku.
- Inkluz nie ma w tej chwili żadnych możliwości, by uruchomić tę centralną kotłownię nawet w trakcie sezonu grzewczego - mówi burmistrz. - Będzie musiał zasilać miasto w ciepło ze starych kotłowni. Najbardziej zagrożona jest ul. Kopernika, stąd termin modernizacji zaznaczony w nowym aneksie. Jeżeli Inkluz z tego terminu się nie wywiąże, miasto może zerwać umowę z firmą. Może ją zerwać także wtedy, gdy Inkluz nie zrealizuje całej inwestycji do 15 sierpnia przyszłego roku. Przy czym zmieniliśmy warunki ewentualnego wykupu ZEC-u od Inkluza na bardziej korzystne dla miasta. Moglibyśmy go odkupić za cenę 1 mln 200 zł, czyli cenę sprzedaży, pomniejszoną o rzeczy ruchome przejęte przez inwestora, powiększoną zaś tylko o rzeczywiście niezbędne nakłady inwestycyjne. Niestety, nie udało się w umowie zmienić ceny ciepła, zdaniem gospodarzy miasta zbyt wysokiej. Mam nadzieję, że Inkluz, doceniając kolejną szansę, wreszcie odpowiedzialnie potraktuje zobowiązania wobec mieszkańców Makowa - ma nadzieję burmistrz Tadeusz Ciak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki