MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe informacje od Straży Granicznej. Przekazano, ilu migrantów próbowało przekroczyć granicę Polski z Białorusią

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Granica polsko-białoruska
Granica polsko-białoruska Fot. Twitter Straży Granicznej
Straż Graniczna poinformowała, że ostatniej doby granicę Polski z Białorusią próbowały nielegalnie przekroczyć 2 osoby. Dzisiaj po północy zatrzymano 5 obywateli Jemenu. Cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji.

„W dn. 05.02 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 2 cudzoziemców. Osoby zatrzymano, to obywateli Egiptu i obywateli Iraku” – napisała na Twitterze.

Straż Graniczna dodała, że „dzisiaj (06.02) po północy zatrzymano 5 obywateli Jemenu. Cudzoziemcy na Białoruś przylecieli z Rosji”.

W tym roku odnotowano już ponad 1100 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

W 2021 roku Straż Graniczna odnotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku – 17,5 tys., wrześniu – 7,7 tys., sierpniu – 3,5 tys.

Od 2 września 2021 w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią, obowiązywał stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie Sejm wyraził zgodę na przedłużenie stanu wyjątkowego do 30 listopada.

Od 1 grudnia 2021 do 1 marca 2022 na mocy nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej, rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowe informacje od Straży Granicznej. Przekazano, ilu migrantów próbowało przekroczyć granicę Polski z Białorusią - Portal i.pl

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki