Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe gimnazjum w Czerwinie

E. Pyśk
Nowoczesna szkoła w Czerwinie
Nowoczesna szkoła w Czerwinie E. Pyśk
Gimnazjaliści z Czerwina od 1 września uczą się w nowej szkole. Budowa trwała ponad dwa lata. Szkoła jest nowoczesna, ma dobrze wyposażone pracownie i salę gimnastyczną. W nowej szkole uczą się gimnazjaliści, a także uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych.

- Inwestycja kosztowała ok. 5 mln złotych - mówi Ryszard Gocłowski, wójt gminy Czerwin. - Część pieniędzy, ok. 700 tys. zł to środki ze starostwa, reszta to pieniądze własne gminy.
W budynku znajduje się 28 sal lekcyjnych, 19 przeznaczonych dla gimnazjum, 9 dla Zespołu Szkół Powiatowych. Dodatkowo jest 17 pomieszczeń gospodarczych. Budynek ma 4199 m kw. powierzchni użytkowej, w tym 1190 m kw. zajmuje sala gimnastyczna. Obiekt wraz z terenami przyległymi ma 2,7 ha powierzchni.
Nie wszystkie sale są jeszcze wyposażone, cały czas trwa urządzanie klas. Budynek ma trzy kondygnacje, jest przygotowane miejsce na boisko. Teren szkoły nie jest też jeszcze ogrodzony, ale jak zapewnia wójt, to kwestia kilkunastu dni. Oddanie obiektu do użytku i poświęcenie szkoły zaplanowano na 18 września.
- Do tego czasu chcemy jeszcze poza pracami na terenie szkoły zakończyć budowę chodnika do gimnazjum i wyrównać nawierzchnię drogi dojazdowej - dodaje wójt Ryszard Gocłowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki