Nosek show i komplet punktów Korony HiD. Zobacz zdjęcia i wideo

A. Dobkowski
Michał Nosek zaprezentował nieprzeciętne umiejętności w meczu otwierającym nowy sezon IV ligi. A. Dobkowski
Michał Nosek strzelił dwie bramki w meczu 1. kolejki IV ligi mazowieckiej, w którym Korona HiD Ostrołęka pokonała Czarnych Węgrów 2:0. Na stadionie przy ulicy Witosa kibice obejrzeli dobre widowisko.

Korona HiD Ostrołęka - Czarni Węgrów

Podopieczni trenerów Tomasza Słowika i Roberta Sokoła nie zachwycali grą w meczach sparingowych. Do pierwszego meczu w IV lidze przystąpili jednak bardzo skoncentrowani i od pierwszych minut walczyli o dobry wynik.

W ekipie gospodarzy pojawiło się kilka nowych twarzy. Od pierwszych minut w zespole bardzo dobrze prezentował się pozyskany z Unii Warszawa Bartosz Waś oraz Paweł Kuzia, który po raz drugi otrzymał szansę gry w Koronie. W drugiej połowie meczu oglądaliśmy jeszcze pozyskanego ze Świtu Baranowo Rafała Ogonowskiego i Mariusza Kuczewskiego, który ostatnio bronił barw Orła Sypniewo i Narwi Ostrołęka.

Pozostali zawodnicy w ostrołęckiej Koronie HiD to piłkarze, którzy wywalczyli niespełna dwa miesiące temu awans do IV ligi. W pierwszej połowie meczu oglądaliśmy ciekawe zawody, zaciętą rywalizację, ale mało było sytuacji strzeleckich. Najlepszą z nich zmarnował napastnik gości, który w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Sebastiana Szczechowiaka.

W drugiej połowie meczu gra się ożywiła, a świetną zmianę dał Michał Nosek, który w 66. minucie gry pojawił się na boisku za Krzysztofa Majewskiego. Już pięć minut później przytomnym strzałem z czterdziestu metrów mógł zaskoczyć golkipera gości. Zabrakło niewiele, a kolejne dziesięć minut później kibice obejrzeli najładniejszą akcję meczu. Michał Nosek otrzymał podanie na lewą stronę boiska, minął rywala i z dwunastu metrów uderzył celnie na bramkę rywala.

Na trybunach zaplanowała euforia radości, a zdobywcę bramki gromkimi brawami nagrodzili najbardziej zagorzali fani piłki nożnej, którzy nie wystraszyli się ulewy, która przeszła nas stadionem przy ulicy Witosa. Dokładnie sześć minut później Michał Nosek znów zaprezentował nieprzeciętne umiejętności. Tym razem sprytnym strzałem po ziemi z rzutu wolnego zaskoczył golkipera gości.

Ostatecznie żółto-niebiescy odnieśli zwycięstwo 2:0 i zdobyli pierwszy komplet punktów do ligowej tabeli IV ligi mazowieckiej - grupy północnej.

Korona HiD Ostrołęka - Czarni Węgrów 2:0 (0:0)

Bramki: Nosek 82. 88.

Korona HiD: Szczechowiak - K. Kamionowski, Grochocki, Karczewski, Borkowski - Dzbeński (89. Szkopek), P. Kamionowski, Majewski (76. Nosek), Waś - Sokół (84. Ogonowski), Kuzia (89. Kuczewski)