Nike ponownie poległo

AD
Spotkanie Nike z Legionovią było pożegnalnym spotkaniem Pauliny Krawczyk
Spotkanie Nike z Legionovią było pożegnalnym spotkaniem Pauliny Krawczyk Fot. J. Sender
Kolejne spotkanie w II lidze siatkówki przegrały zawodniczki Nike Ostrołęka. Tym razem zespołem zdecydowanie silniejszym okazała się Legionovia.

Pierwsze akcje w tym spotkaniu to popis siatkarek z Ostrołęki, które wyraźnie zaskoczyły rywalki z Legionowa. Swoje akcje skutecznie kończyły Michalina Walasek i Urszula Iwaniuk. Niestety w upływem czasu nasze siatkarki popełniały coraz więcej błędów, a rywalki zaczęły odskakiwać na kolejne punkty. Przy prowadzeniu rywalek siedmioma punktami szkoleniowiec Nike Rafał Skórnicki wziął kolejną przerwę. To jednak zespół ze Legionowa wygrał wyraźnie tę partię meczu, a w naszym zespole zawodziło przede wszystkim przyjęcie i rozegranie. Także w bloku podopieczne Rafała Skórnickiego nie były wstanie i uległy w secie pierwszym do 16.

Początek drugiego seta to wyrównana gry i skutecznie kończone ataki z krótkiej Aleksandry Drwięgi. Przy stanie 4:3 dla Nike kontuzji doznała Michalina Walasek. W jej miejsce na placu gry pojawiła się debiutująca w drużynie seniorek 18-letnia juniorka Beata Barszczewska. Wejście na plac gry miał jednak niezbyt udane psując zagrywkę i następnie źle przyjmując dwie piłki. W kolejnych minutach meczu niestety ponownie nasze siatkarki popełniały zbyt wiele błędów by myśleć o zwycięstwie w tej partii i ostatecznie uległy 21:25.

W trzeciej partii spotkania ponownie nieco były podopieczne Rafała Skórnickiego i odskoczyły rywalkom na kilka punktów. Na placu gry pojawiła się kolejna debiutantka w ekipie Nike, 15-letnia Gabriela Borawska. Młode siatkarki trzeba pochwalić przede wszystkim za ambitną grę, ale fakt, że nie miały okazji do gry razem z etatowymi zawodniczkami Nike sprawił, że Nike także w trzeciej partii musiały uznać wyższość rywalek i całe spotkanie przegrać 0:3.

Nike Ostrołęka - Legionovia Legionowo 0:3 (16:25, 21:25, 18:25)

Nike: Barszcz, Iwaniuk, Drwięga, Gościcka, Walasek, Krawczyk, Sobolewska (l) oraz Olk, Barszczewska, Borawska, Mierzejewska

Widzów: 82 osoby