Nike podtrzymuje dobrą passę, zwycięstwo nad Ozorkowem (zdjęcia, wideo)

Zawodniczki ostrołęckiego tym razem stanęły na wysokości zadania.
Zawodniczki ostrołęckiego tym razem stanęły na wysokości zadania. Fot. A. Dobkowski
Ważne ligowe zwycięstwo odniosły w sobotni wieczór zawodniczki ostrołęckiego Nike. W spotkaniu z UKS Ozorków wygrały pewnie, chociaż nie bez problemów 3:1 i coraz większymi krokami zbliżają się do czołowej czwórki ligi.

Nike Ostrołęka - UKS Ozorków

Siatkarki ostrołęckiego Nike w pierwszym secie spotkania z UKS Ozorków rozczarowały skromnie zgromadzoną publicznością w hali im. Arkadiusza Gołasia. Po wyrównanym początku pierwszej partii, a następnie prowadzeniu po dobrych zagrywkach i kolejnych zdobytych punktach przez Monikę Gromadzką, Urszulę Iwaniuk i Gabrielę Borawską przyszedł czas na grę na bardzo słabym poziomie. Mimo prowadzenia 12:9, nasze siatkarki oddały inicjatywę rywalkom. Zawodziły każdy element, począwszy od zagrywki, a kończąc na nieskutecznym słabym ataku. W efekcie po pierwszej partii Nike uległo niżej notowanemu rywalowi 16:25.

Kolejna odsłona meczu również rozpoczęła się od wyrównanej batalii o każdy punkt z obu stron. Z minuty na minutę nasze siatkarki łapały jednak drugi oddech i zyskiwały przewagę nad rywalami z Ozorkowa. Niestety zbyt dużo było błędów w przyjęciu i ataku, aby pokazać, że jest się zespołem lepszym. Dopiero w końcówce drugiego seta Nike się pozbierało i od stanu 18:22, przy dobrej zagrywce Gabrieli Borawskiej i wreszcie dobrze postawionemu blokowi, wygrało tego seta 25:22.

Niestety nasze siatkarki w kolejnej odsłonie meczu nie potrafiły podtrzymać dobrej dyspozycji z końcówki drugiego seta. Bardzo dużo było błędów własnych w poczynaniach naszego zespołu, które skrupulatnie wykorzystywały zawodniczki z Ozorkowa. W naszej drużynie raziła nieskuteczność w ataku oraz bardzo słaba dyspozycji większości zawodniczek na zagrywce. W efekcie Nike przegrywało już różnicą sześciu punktów, by jak w poprzedniej partii zacząć seryjnie odrabiać stracone oczka.

W czwartej partii meczu z UKS Ozorków zawodniczki Nike zagrały wreszcie zdecydowanie lepsze zawody. Podopieczne Roberta Kupisza wyraźnie uwierzyły we własne możliwości i jednocześnie chciały zdobyć w tym spotkaniu komplet punktów. Zadanie udało się wykonać na na pochwałę zasługuje postawa doświadczonych zawodniczek Małgorzaty Kupisz i Urszuli Iwaniuk, które wspólnie z młodymi zawodniczkami poprowadziły nasz zespół do ważnego zwycięstwa.

Nike Ostrołęka - UKS Ozorków 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:16)